Ferramol 500g Granule proti slimákům

Kód: 18118
314 Kč 259,50 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
10.2.2023

Granule Ferramol působí velmi dobře proti slimákům, plzákům a dalším plžům. Hlavní účinnou složkou přípravku je v přírodě vyskytující se fosforečnan železitý. Po aplikaci granulí nemusíte mrtvé škůdce odklízet z pole a dokonce nepotkáte ani žádnou slizovou stopu. Ochrana vaší zahrádky před slimáky zaručena.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Charakteristika přípravku Ferramol 500g

Modré granule s obsahem fosforečnanu železitého představují pro slimáky velké lákadlo. Po jejich pozření slimáci pociťují stav nasycení a uchylují se zpět do svých úkrytů pod zemí, kde později uhynou. Díky tomu odpadá nepříjemná část sbírání mrtvých slimáků v záhoncích.Fosforečnan železitý patří mezi nejméně škodlivé moluskocidy. Tato látka má více než 30 letou historii používání v potravinářství. Ferramol nepředstavuje riziko pro psy, kočky, včely, žížaly ani další živočichy. Granule po pozření slimáky nedehydratují, takže nedochází při jejich úhynu k nadměrné produkci slizu.Modré granule neztrácí svou účinnost za deště ani vlhkého počasí, kdy aktivita slimáků obvykle stoupá. Naopak, díky vlhku nabobtnají a stanou se pro plže atraktivnějšími. Za sucha se granule vrací zpět do své původní podoby. Opakovaným nabobtnáváním přípravek Ferramol neztrácí na účinnosti.

Dávkování Ferramol

Aplikujte rozhozem na plochu mezi rostlinami v období výskytu slimáků, tedy od dubna do září. Dávkování: 5 g granulí/1m².

Složení granulí proti slimákům Ferramol

Návnadové granule s obsahem fosforečnanu železitého v koncentraci: 9,9 g/kg

První pomoc při zasažení

V případě náhodného pozření ústa vypláchněte vodou. Nevyvolávejte zvracení. Dojde-li k zasažení kůže, postižené místo co nejdříve opláchněte vodou spolu s mýdlem. V případě zasažení očí odstraňte kontaktní čočky a následně vyplachujte zasažené místo velkým množstvím vody. Zasažené kontaktní čočky zlikvidujte. V případě přetrvávajících potíží vyhledejte lékaře. S sebou nezapomeňte vzít etiketu nebo příbalový leták s informacemi o přípravku.

Skladování přípravku Ferramol

Granule na slimáky Ferramol skladujte v původním obalu při teplotách 0 – 35 °C . Přípravek nesmí zamrznout. Skladujte v suchu, mimo dosah zvířat. Uchovávejte odděleně od krmiv, potravin a nápojů.

Upozornění související s bezpečností

Přípravek se nesmí dostat do povrchových ani spodních vod. Zabraňte jeho úniku do vodotečí i do kanalizace. Při práci s granulemi proti slimákům Ferramol se vyhněte kontaktu s očima. Také při práci nepijte, nejezte ani nekuřte. Chraňte kůži ochrannými oděvy. Prázdné obaly i zbytky nespotřebovaného přípravku zlikvidujte bezpečným způsobem. Přípravek má mírně negativní účinek na populace všech druhů mšicomarů z čeledi Aphidiidae, přirozených nepřátel mšicí.

EUH401 Dodržujte pokyny pro používání, abyste se vyvarovali rizik pro lidské zdraví a životní prostředí. 

Používejte biocidy bezpečně. Před použitím si vždy přečtěte údaje na obalu a připojené informace na výrobku.

Nekopírujte texty ani fotografie. Tento text je chráněn autorským zákonem. K jeho použití potřebujete předchozí písemný souhlas redakce webu www.hubeni-skudcu.cz 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Jedy na slimáky
Záruka: 2 roky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: