Granulax 400g Granule proti slimákům na 570 m²

Kód: 17095
192 Kč 158,68 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
31.1.2023

Chemický moluskocid Granulax působí proti všem druhům slimáků i proti více odolným plzákům. Granule vysoce odolné proti vlhkosti se snadno aplikují rozhozem bez nutnosti dalších kroků. Přípravek má téměř okamžitý likvidační efekt po kontaktu či pozření slimákem. Díky nízkému dávkování vám 400 g Granulaxu postačí na ošetření více než 650 m².

Detailní informace

Detailní popis produktu

Charakteristika přípravku Granulax

Po rozhozu granule začnou postupně ze sebe uvolňovat látky, které přilákají slimáky k sobě a oni je začnou konzumovat. Hlavní účinná složka – metaldehyd na ně začne v tu chvíli okamžitě působit a to jak kontaktně tak i při pozření. Její účinek spočívá ve vyvolání nadměrné sekrece slizu , která je pro plže likvidační. Granulax můžete použít pro ochranu jahodníků, listové zeleniny a některé druhy brukvovité zeleniny (květáku, růžičkové kapusty a hlávkového zelí) před škodlivými plzáky a slimáky. Granule lze použít také pro ochranu okrasných rostlin. Přípravek proti plžům obsahuje bitrex zabraňující náhodnému požití dětmi. Součástí složeníje Lore, repelentní látka odpuzující psy. Díky svému složení, Granulax nepodléhá rozkladu ani za velmi deštivého počasí.

Návod k použití přípravku proti slimákům

V období výskytu slimáků a plzáků ( duben až září ) aplikujeme přípravek rozhozem po ploše mezi rostlinami. Zásah je vhodné provést ihned po zaznamenání výskytu škůdce. Pro ošetření 100 m² postačí 70 g Granulaxu. Při aplikaci je vhodné tělo chránit ochranný oděvem. Aplikaci lze podle potřeby zopakovat.

První pomoc při zasažení

Dojde-li k zasažení očí, důkladně je oplachujte po delší dobu vodou. Má-li zasažený kontaktní čočky, nejprve mu je opatrně vytáhněte a po té až začněte oplachovat oči. Kontaktní čočky v případě zasažení ihned vyhoďte, nikdy je nepoužívejte znova. Při náhodném pozření přípravku důkladně vypláchněte ústa. V žádném případě nevyvolávejte zvracení. V případě přetrvávajících obtíží vyhledejte lékaře, kterému předáte také informace o přípravku např. ze štítku.

Skladování přípravku Granulax

Přípravek na slimáky skladujte na chladném a suchém místě vždy v původním obalu při teplotách v rozmezí 5 – 25 °C. Granulax před uložením do skladu důkladně uzavřete. Uchovávejte mimo potraviny, nápoje a krmiva.

Složení přípravku proti slimákům

Hlavní účinnou složkou přípravku metaldehyd v koncentraci 30g/kg .

Balení Granulax 400 g

Obsahuje 400 g granulí (peletek) v těsnící plastové dóze.

Upozornění související s bezpečností

Neaplikujte v blízkosti vodních zdrojů. Také zabraňte možné kontaminaci splachem z farem a z cest. Vzhledem k povaze přípravku, chraňte jej před domácími zvířaty, volně žijícími savci a ptáky.

Bezpečnostní pokyny:
P102 Uchovávejte mimo dosah dětí
P270 Při používání tohoto výrobku nejezte, nepijte ani nekuřte
P280 Používejte ochranné rukavice/ochranný oděv/ochranné brýle/obličejový štít
EUH208 Obsahuje p-methadieny a dipenten. Může vyvolat alergickou reakci.
EUH401 Dodržujte pokyny pro pužívání, abyste se vyvarovali rizik pro lidské zdraví a životního prostředí

Používejte biocidy bezpečně. Před použitím si vždy přečtěte údaje na obalu a připojené informace na výrobku.

Nekopírujte texty ani fotografie. Tento text je chráněn autorským zákonem. K jeho použití potřebujete předchozí písemný souhlas redakce webu www.hubeni-skudcu.cz 

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Jedy na slimáky
Záruka: 2 roky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: