Kristalon Gold 500g Krystalické hnojivo s univerzálním použitím.

Kód: 18270
139 Kč 114,88 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
31.1.2023

Nastartujte kvetení a růst zeleniny, ovoce, okrasných květin i dřevin s krystalickým hnojivem Kristalon Gold. Hnojivo s moderní recepturou obsahuje unikátní formu fosforu, která je pro rostliny velmi snadno přijatelná. Kristalon Gold obsahuje vyvážený poměr základních živin N,P, K plus důležité mikroprvky ve snadno vstřebatelné formě.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Popis produktu

Krystalické anorganické hnojivo Kristalon Gold obsahuje fosfor, důležitý prvek nejen pro tvorbu květů, ve formě snadno přijatelné pro všechny rostliny. Přípravek slouží pro výrobu hnojivové zálivky. Po rozmíchání ve vodě se 100 % rozpouští.

K zalévání rostlin hnojným roztokem můžete použít konev, hadici, či zavlažovací systém. Dávkování Kristalon Gold se vždy odvíjí od příslušné plodiny, dále od jejího vzrůstu. Neméně důležitým faktorem je též aktuální stav rostliny. Roztok lze použít i pro přihnojení na list, nikdy však na přímém slunci. Díky obsahu všech základních živin (N, P, K) včetně mikroprvků je ideální volbou pro pravidelné přihnojení v období růstu.

Univerzální hnojivo Kristalon Gold je vhodné pro všechny druhy zeleniny, od plodové (rajčata, papriky, okurky) přes kořenovou (mrkev, petržel), cibulovou (cibule, česnek) až po brukvovitou (květák, kedlubny). Můžete jím přihnojit i drobné ovoce jako je angrešt, rybíz či jahody. Také je vhodné pro povzbuzení kvetení u okrasných rostlin.

Hnojivo Kristalon obsahuje aktivátor kvetení je prvek, jež dodává 75 % fosforu ve formě polyfosfátů, tedy pro rostliny přijatelnější a účinnější formě.

Hnojivo je vhodné pro

Hnojivo má univerzálnější použití, je vhodné zejména pro zeleninu (rajčata, papriky, okurky, mrkev, salát, petržel, cibuli, česnek, kedlubny, květák, kapustu, pór, brambory, celer, hrách, lilek, meloun aj.), drobné ovoce (angrešt, rybíz, maliny, révu, jahody aj.), i okrasné rostliny (růže, tulipány, muškáty, surfinie, floxy, pivoňky, okrasné dřeviny aj.).

Dávkování hnojiva kristalon gold

Do 10 l nádoby (konev) nasypejte 1 odměrku hnojiva (10 g), krátce zamíchejte. Přibližně po 30 sekundách je roztok připravený k použití. Zálivku opakujte 1x týdně, vždy na vlhký substrát. Hotový roztok můžete použít i k přihnojení na list. Dávkování je pouze orientační. Při volbě vhodné koncentrace roztoku vždy zohledňujte potřeby rostlin a půdy. Hnojení podle potřeby opakujte, není nutné dodržet interval jednou týdně.

Složení hnojiva kristalon Gold

Základní živiny: N-P-K (dusík-fosfor-draslík) v poměru: 18-6-19 + 24 S (síra)Mikroprvky: B, Mo, Fe, Cu, Mn, Zn (bór, molybden, železo, měď, mangan, zinek)

Mikroprvky slouží jako rostlinné „vitamíny“ pro výbornou kondici rostlin.

Doba použitelnosti hnojiva kristalon

ES hnojivo = neomezená exspirace produktu v originálním obalu

Balení

500 g hnojiva v HDPE sáčku. baleno v kartonové krabičce.

První pomoc při zasažení

Pokud se při práci s výrobkem objeví projevy, které je nutné řešit ve spolupráci s lékařem, informujte lékaře o názvu výrobku a o jeho dodavateli nebo poskytněte lékaři označení výrobku uvedené na obalu.

Při nadýchání: Vyvést na čerstvý vzduch.

Při styku s kůží: Odložit znečištěný oděv a ochranné pomůcky. Omýt velkým množstvím vody.

Při zasažení očí: Rozevřít oční víčka a vypláchnout velkým množstvím vody. Pokud by po výplachu očí  přetrvávaly intenzivní pocity a projevy jejich podráždění, doporučuje se vyhledat lékařskou pomoc.

Při požití: Vypláchnout ústa. Vypít větší množství vody (0,5 l). Nevyvolávat zvracení. Pokud by se po požití výrobku objevily příznaky vážnějšího podráždění zažívacích orgánů nebo nevolnost, je vhodné vyhledat pomoc lékaře.

Při nadýchání se nebo požití výrobku, vyhledejte lékaře. Symptomy po nadýchání se zplodin při hoření mohou být opožděné

Upozornění související s bezpečností

Pokyny pro bezpečné zacházení:
P101 Je li nutná lékařská pomoc, mějte po ruce obal nebo štítek výrobku.
P102 Uchovávejte mimo dosah dětí.

Používejte biocidy bezpečně. Před použitím si vždy přečtěte údaje na obalu a připojené informace na výrobku.

Nekopírujte texty ani fotografie. Tento text je chráněn autorským zákonem. K jeho použití potřebujete předchozí písemný souhlas redakce webu www.hubeni-skudcu.cz 

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Krystalická hnojiva
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 0.5 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: