Granulax 750g Granule proti slimákům na 1070 m²

Kód: 17096
324 Kč 267,77 Kč bez DPH
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Velké balení granulí Granulax vám postačí na ošetření více než 1000 m² plochy proti slimákům i odolnějším plzákům. Přípravek vydrží nerozložený a to i za deštivého počasí po opravdu dlouhou dobu. Na plže působí při kontaktu a při pozření.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Charakteristika přípravku Granulax

Hlavní účinnou složkou Granulaxu je metaldehyd, který je nejméně škodlivý chemický moluskocid. Po nanesení na půdu granule začnou ze sebe uvolňovat aromatické látky lákajíc slimáky k pozření. Při konzumaci či kontaktu s granulemi začne metaldehyd vyvolávat u plžů nadměrné vylučování slizu, následkem čehož slimák uhyne. Granulax je vhodný pro použití tam, kde slimáci nejčastěji řádí , tedy mezi salátovou zeleninou, květákem, růžičkovou kapustou i hlávkovým zelím. Také jej lze rozhodit mezi jahodníky a všechny druhy okrasných rostlin . Pro zabránění náhodného požití dětmi obsahují granule bitrex. Aby nedošlo k pozření psy, je součástí přípravku repelentní složka Lore, která psy odpuzuje.

Návod k použití přípravku proti slimákům

Granulax používáme od dubna do září , kdy je výskyt slimáků zjevný a nejškodlivější. Nejúčinnější zásah proti plžům je, provedeme-li jej ihned po zaznamenání jejich výskytu. Přípravek aplikujeme rozhozem mezi rostlinami. 70 g granulí proti slimákům vystačí na ošetření plochy o rozsahu 100 m 2 . Při aplikaci mějte na sobě ochranný oděv. Bude-li potřeba je možné ošetření zopakovat.

První pomoc při zasažení

V případě zasažení očí důkladně oplachujte postižené místo vodou. Nosí-li zasažený čočky, je nutné je nejprve vytáhnout a až po té pokračovat v ošetřování. Čočky, které přišly do přímého kontaktu s látkou, ihned likvidujte. Dojde-li k pozření přípravku Granulax, nevyvolávejte zvracení, pouze důkladně vypláchněte ústa. Budou-li potíže přetrvávat, vyhledejte lékařskou pomoc. Nezapomeňte ho informovat o přípravku prostřednictvím štítku či bezpečnostního listu.

Skladování Granulax 750g

Granule proti slimákům a plzákům uchovávejte na chladném a suchém místě při teplotách 5 – 25 °C. Vždy ponechávejte v původním dobře uzavřeném obalu. Skladujte odděleně od krmiv, potravin i nápojů.

Složení přípravku proti slimákům

Hlavní účinnou složkou přípravku metaldehyd v koncentraci 30g/kg .

Balení Granulax 750g

Obsahuje 750 g granulí (peletek) v těsnící plastové dóze.

Upozornění související s bezpečností

Granulax neaplikujte v blízkosti vody a vodních zdrojů. Chraňte před domácími zvířaty, volně žijícími ptáky a savci. Je pro ně škodlivý.

Bezpečnostní pokyny:
P102 Uchovávejte mimo dosah dětí
P270 Při používání tohoto výrobku nejezte, nepijte ani nekuřte
P280 Používejte ochranné rukavice/ochranný oděv/ochranné brýle/obličejový štít
EUH208 Obsahuje p-methadieny a dipenten. Může vyvolat alergickou reakci.
EUH401 Dodržujte pokyny pro pužívání, abyste se vyvarovali rizik pro lidské zdraví a životního prostředí

Používejte biocidy bezpečně. Před použitím si vždy přečtěte údaje na obalu a připojené informace na výrobku.

Nekopírujte texty ani fotografie. Tento text je chráněn autorským zákonem. K jeho použití potřebujete předchozí písemný souhlas redakce webu www.hubeni-skudcu.cz 

 

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Jedy na slimáky
Záruka: 2 roky
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: