Granulax 250g Granule proti slimákům na 350 m²

Kód: 17094
122 Kč 100,83 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
8.2.2023

Přípravek ve formě granulí Granulax na likvidaci slimáků je oblíbený pro svou jednoduchou aplikaci a vysokou účinnost proti slimákům, plzákům a dalším škodlivýmplžům. Balení 250 g vystačí na ošetření přibližně 350 m². dobrá odolnost proti vlhkosti obsahuje repelentní látku LORE - zabraňuje požití psy obsahuje hořkou látku BITREX - zabraňuje náhodnému požití

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Charakteristika přípravku Granulax

Granule Granulax mají pro slimáky velmi atraktivní vůni i chuť, které nejsou schopni odolat. Hlavní účinnou složkou přípravku je metaldehyd, patřící mezi moluskocidy, které působí jak při pozření tak při pouhém dotyku. Jeho účinek nastupuje okamžitě. Kromě kolapsu organizmu vyvolává nadměrnou sekreci slizu, čímž způsobuje plžům dehydrataci. Přípravek je vhodný pro ochranu jahodníků proti slimákům, dále ho lze rozhozem aplikovat mezi saláty, štěrbák, řeřichu, hořčici, špenát, mangold, šruchu zelenou, zelí hlávkové, kapustu růžičkovou, květák a všechny okrasné rostliny.Granule proti slimákům se po rozhozu velmi dlouho drží na povrchu a odolávají vlhkosti a to i za silných dešťových srážek. Aby se minimalizovalo riziko náhodného pozření dětmi nebo psy, obsahuje Granulax hořkou látku Bitrex. Proti případnému požití psy je součástí složení Granulaxu repelentní látka Lore, která psy odpuzuje.

Návod k použití přípravku proti slimákům

Přípravek na slimáky aplikujte rozhozem po ploše mezi rostlinami v období výskytu slimáků, tedy od dubna do září. Jakmile si všimnete výskytů škůdců, je vhodné zasáhnout. Doporučené dávkování na 100 m² je zhruba 70 g přípravku. Podle potřeby Granulax aplikujte opakovaně. Při rozhazování granulí mějte na sobě ochranný oděv.

První pomoc při zasažení

V případě zasažení kůže, omyjte ji co nejdříve vodou a mýdlem. Dojde-li k zasažení očí přípravkem Granulax, odstraňte nejprve kontaktní čočky, jsou-li přítomny a následně oči důkladně oplachujte. Zasažené kontaktní čočky už znovu nepoužívejte. Při pozření přípravku nevyvolávejte zvracení, pouze vypláchněte ústa vodou. Dojde-li k jakýmkoli zdravotním potížím, vyhledejte pomoc lékaře a nezapomeňte mu předat informace o přípravku ze štítku či příbalového letáku.

Skladování přípravku Granulax

Granule proti slimákům Granulax skladujte v původních obalech na chladném a suchém místě. Teplota skladování: 5 – 25 °C. Přípravek před uložením důkladně uzavřete. Uchovávejte odděleně od krmiv, potravin i nápojů.

Složení přípravku proti slimákům

Hlavní účinnou složkou přípravku je moluskocid metaldehyd v koncentraci 30g/kg.

Balení Granulax 250 g

Obsahuje 250 g granulí neboli peletek v těsnící plastové dóze.

Upozornění související s bezpečností

Přípravek není vhodný pro použití v blízkosti vodních zdrojů. Zabraňte kontaminaci splachem z farem a z cest. Přípravek je nebezpečný pro domácí zvířata, volně žijící savce a ptáky.

Bezpečnostní pokyny:
P102 Uchovávejte mimo dosah dětí
P270 Při používání tohoto výrobku nejezte, nepijte ani nekuřte
P280 Používejte ochranné rukavice/ochranný oděv/ochranné brýle/obličejový štít
EUH208 Obsahuje p-methadieny a dipenten. Může vyvolat alergickou reakci.
EUH401 Dodržujte pokyny pro pužívání, abyste se vyvarovali rizik pro lidské zdraví a životního prostředí

Používejte biocidy bezpečně. Před použitím si vždy přečtěte údaje na obalu a připojené informace na výrobku.

Nekopírujte texty ani fotografie. Tento text je chráněn autorským zákonem. K jeho použití potřebujete předchozí písemný souhlas redakce webu www.hubeni-skudcu.cz 

 

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Jedy na slimáky
Záruka: 2 roky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: