Nemaslug - hubení slimáků - 12 milionů hlístic Parazitické hlístice proti slimákům na 40m²

Kód: 25193
Tip
Značka: BASF
880 Kč 727,27 Kč bez DPH
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Biologická ochrana proti slimákům a plzákům Nemaslug 12 mil. představuje přírodní cestu pro ochranu vaší zahrady před nenechavými plži. Přípravek obsahuje dvanáct miliónů parazitických hlístic Phasmarhabditis hermaphrodita, které v půdě působí až 6 týdnů. Vystačí na ošetření 40 m² plochy.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Objednané nemaslugy odešleme v pondělí 28.6.

Charakteristika přípravku Nemaslug

Po použití biologického přípravku do půdy začnou pronikat parazitické hlístice (nematody) do slimáků a plzáků spolu se symbiotickou bakterií (Moraxela osloensis), kterou si v sobě nesou. Na toto napadení slimák nejprve reaguje tak, že během 3-5 dnů přestává jíst a ukryje se pod zem a následně v rozmezí 7 – 21 dnů dochází k jeho přirozenému uhynutí. Po té začínají hlístice vyhledávat nového hostitele. Díky dravosti nematod Nemaslug působí v půdě až 6 týdnů .V případě dalšího výskytu je možné aplikaci přípravku zopakovat. Přípravek lze použít v orné půdě, v zeleninových záhonech, okrasných zahradách, ve sklenících a otevřených plochách. Parazitické hlístice působí nejlépe na menší a mladé slimáky a plzáky. Při použití proti dospělým slimákům, je účinek hlístic malý. Přípravek není vhodné aplikovat na¨těžkých, zamokřených a zmrzlých půdách. Použití biologického přípravku Nemaslug spolu s chemickou ochranou je vyloučené. Obzvláště rizikové pro parazitickou hlístici Phasmarhabditis hemafrodita jsou půdní insekticidy, nematocidy a fumiganty . Účinnost hlístic lze také snížit kultivačními zásahy jako je okopávání, rytí apod.

Návod k použití přípravku proti slimákům

Po obdržení přípravek aplikujte na zahradu co nejdříve. Pokud nebudete aplikovat hned, skladujte přípravek v lednici.

  • obsah sáčku rozpustíme ve vodě dle návodu a aplikujeme na ošetřovanou plochu zálivkou

  • přípravek aplikujeme po dešti, nebo půdu před aplikací zalijeme vodou

  • ideální teplota pro aplikaci Nemaslugu je 10-28°C

  • neprovádějte aplikaci za intenzivního slunečního svitu

  • nepoužívejte na těžkých nebo zamokřených půdách

  • nepoužívejte Nemaslug zároveň s přípravky na chemické bázi

  • po ošetření zalijte vodou, aby se hlístice zaplavily do půdy

 

Při ošetřování menších ploch přípravkem Nemaslug můžete použít kropicí konev. U větších ploch sáhněte po postřikovačích s maximálním tlakem 5 barů nebo aplikujte přípravek zavlažovacím zařízením, přičemž trysky musí mít spolu s filtry otvor ⌀ min. 1 mm. Není vhodné použít certifugální (odstředivá) čerpadla. Přípravek použijte v období výskytu slimáků, tedy od konce dubna do října. U uzavřených kutur lze Nemaslug aplikovat celoročně. Po otevření spotřebujte celé balení. Nemaslug neaplikujte za intenzivního slunečního záření, ideální doba pro aplikaci je ve večerních hodinách , kdy je teplota půdy 5 – 20 °C.

Jak ředit Nemaslug 12 mil. na plochu 40 m²

Balení přípravku proti slimákům vsypte do kbelíku, dolijte vodu do objemu 8 l a promíchejte. Po té odeberte 1 l vzniklé suspenze, vlijte do konve a doplňte na 10 l. Množství vzniklého roztoku postačí na ošetření 5 m². Pro ošetření 40 m² vytvořte ještě 7 shodných dávek.

První pomoc při zasažení

Nemaslug jakožto biologický přípravek nemá žádný negativní vliv na zdraví člověka. Přesto, pokud nastanou potíže, vyhledejte pomoc lékaře. Nezapomeňte předat informace z etikety či příbalového letáku.

Skladování a doba použitelnosti Nemaslug 12 mil.

Přípravek skladujte v originálním obalu na chladném, suchém místě ideálně v lednici. Hlístice nesmí zmrznout jinak hynou. Nevystavujte přímému slunečnímu záření. Skladujte max. 4 týdny. Při aplikaci spotřebujte celé balení. Zbudou-li vám nějaké přebytky, použijte je na ošetřenou plochu - předávkování nehrozí.

Složení

Balení Nemaslug 12 mil. obsahuje 12 miliónů parazitických hlístic Phasmarhabditis hermaphrodita

Upozornění související s bezpečností

Aplikujte parazitické hlístice s použitím gumových rukavic. Při práci nejezte, nepijte a nekuřte. Dále dodržujte běžná bezpečnostní a hygienická opatření pro manipulaci s biologickými přípravky. Po práci si umyjte důkladně ruce vodou a mýdlem. Přípravek může redukovat populace užitečných volně žijících vodních hlemýžďů, proto jej nikdy neaplikujte v blízkosti vodních nádrží.

Používejte biocidy bezpečně. Před použitím si vždy přečtěte údaje na obalu a připojené informace na výrobku.

Nekopírujte texty ani fotografie. Tento text je chráněn autorským zákonem. K jeho použití potřebujete předchozí písemný souhlas redakce webu www.hubeni-skudcu.cz 

 

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Parazitické hlístice
Záruka: skladovatelnost hlístic je max. 4 týdny
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: