Nemaslug - hubení slimáků - 12 milionů hlístic Parazitické hlístice proti slimákům na 40m²

Kód: 25193
Tip
Značka: BASF
1 020 Kč 842,98 Kč bez DPH
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Biologická ochrana proti slimákům a plzákům Nemaslug 12 mil. představuje přírodní cestu pro ochranu vaší zahrady před nenechavými plži. Přípravek obsahuje dvanáct miliónů parazitických hlístic Phasmarhabditis hermaphrodita, které v půdě působí až 6 týdnů. Vystačí na ošetření 40 m² plochy.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Omlouváme se, ale kvůli problémům ve výrobě dorazí další dávka Nemaslugu až začátkem června 2022.

Charakteristika přípravku Nemaslug

Po použití biologického přípravku do půdy začnou pronikat parazitické hlístice (nematody) do slimáků a plzáků spolu se symbiotickou bakterií (Moraxela osloensis), kterou si v sobě nesou. Na toto napadení slimák nejprve reaguje tak, že během 3-5 dnů přestává jíst a ukryje se pod zem a následně v rozmezí 7 – 21 dnů dochází k jeho přirozenému uhynutí. Po té začínají hlístice vyhledávat nového hostitele. Díky dravosti nematod Nemaslug působí v půdě až 6 týdnů .V případě dalšího výskytu je možné aplikaci přípravku zopakovat. Přípravek lze použít v orné půdě, v zeleninových záhonech, okrasných zahradách, ve sklenících a otevřených plochách. Parazitické hlístice působí nejlépe na menší a mladé slimáky a plzáky. Při použití proti dospělým slimákům, je účinek hlístic malý. Přípravek není vhodné aplikovat na¨těžkých, zamokřených a zmrzlých půdách. Použití biologického přípravku Nemaslug spolu s chemickou ochranou je vyloučené. Obzvláště rizikové pro parazitickou hlístici Phasmarhabditis hemafrodita jsou půdní insekticidy, nematocidy a fumiganty . Účinnost hlístic lze také snížit kultivačními zásahy jako je okopávání, rytí apod.

Návod k použití přípravku proti slimákům

Po obdržení přípravek aplikujte na zahradu co nejdříve. Pokud nebudete aplikovat hned, skladujte přípravek v lednici.

  • obsah sáčku rozpustíme ve vodě dle návodu a aplikujeme na ošetřovanou plochu zálivkou

  • přípravek aplikujeme po dešti, nebo půdu před aplikací zalijeme vodou

  • ideální teplota pro aplikaci Nemaslugu je 10-28°C

  • neprovádějte aplikaci za intenzivního slunečního svitu

  • nepoužívejte na těžkých nebo zamokřených půdách

  • nepoužívejte Nemaslug zároveň s přípravky na chemické bázi

  • po ošetření zalijte vodou, aby se hlístice zaplavily do půdy

 

Při ošetřování menších ploch přípravkem Nemaslug můžete použít kropicí konev. U větších ploch sáhněte po postřikovačích s maximálním tlakem 5 barů nebo aplikujte přípravek zavlažovacím zařízením, přičemž trysky musí mít spolu s filtry otvor ⌀ min. 1 mm. Není vhodné použít certifugální (odstředivá) čerpadla. Přípravek použijte v období výskytu slimáků, tedy od konce dubna do října. U uzavřených kutur lze Nemaslug aplikovat celoročně. Po otevření spotřebujte celé balení. Nemaslug neaplikujte za intenzivního slunečního záření, ideální doba pro aplikaci je ve večerních hodinách , kdy je teplota půdy 5 – 20 °C.

Jak ředit Nemaslug 12 mil. na plochu 40 m²

Balení přípravku proti slimákům vsypte do kbelíku, dolijte vodu do objemu 8 l a promíchejte. Po té odeberte 1 l vzniklé suspenze, vlijte do konve a doplňte na 10 l. Množství vzniklého roztoku postačí na ošetření 5 m². Pro ošetření 40 m² vytvořte ještě 7 shodných dávek.

První pomoc při zasažení

Nemaslug jakožto biologický přípravek nemá žádný negativní vliv na zdraví člověka. Přesto, pokud nastanou potíže, vyhledejte pomoc lékaře. Nezapomeňte předat informace z etikety či příbalového letáku.

Skladování a doba použitelnosti Nemaslug 12 mil.

Přípravek skladujte v originálním obalu na chladném, suchém místě ideálně v lednici. Hlístice nesmí zmrznout jinak hynou. Nevystavujte přímému slunečnímu záření. Skladujte max. 4 týdny. Při aplikaci spotřebujte celé balení. Zbudou-li vám nějaké přebytky, použijte je na ošetřenou plochu - předávkování nehrozí.

Složení

Balení Nemaslug 12 mil. obsahuje 12 miliónů parazitických hlístic Phasmarhabditis hermaphrodita

Upozornění související s bezpečností

Aplikujte parazitické hlístice s použitím gumových rukavic. Při práci nejezte, nepijte a nekuřte. Dále dodržujte běžná bezpečnostní a hygienická opatření pro manipulaci s biologickými přípravky. Po práci si umyjte důkladně ruce vodou a mýdlem. Přípravek může redukovat populace užitečných volně žijících vodních hlemýžďů, proto jej nikdy neaplikujte v blízkosti vodních nádrží.

Používejte biocidy bezpečně. Před použitím si vždy přečtěte údaje na obalu a připojené informace na výrobku.

Nekopírujte texty ani fotografie. Tento text je chráněn autorským zákonem. K jeho použití potřebujete předchozí písemný souhlas redakce webu www.hubeni-skudcu.cz 

 

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Parazitické hlístice
Záruka: skladovatelnost hlístic je max. 4 týdny
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: