Nemaslug - hubení slimáků - 30 milionů hlístic Parazitické hlístice proti slimákům na 100m²

Kód: 25194
Tip
Značka: BASF
2 080 Kč 1 719,01 Kč bez DPH
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Biologický přípravek Nemaslug obsahuje 30 miliónů parazitických hlístic Phasmarhabditis hermaphrodita, které patří mezi přirozené nepřátele slimáků a plzáků. Přípravek je neškodný zcela vůči ostatním půdním živočichům i vůči půdě samotné a zaručuje ochranu až po dobu 6 týdnů. Vystačí na 100 m² plochy.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Omlouváme se, ale kvůli problémům ve výrobě dorazí další dávka Nemaslugu až začátkem června 2022.

Charakteristika přípravku Nemaslug 30 mil

Po aplikaci přípravku Nemaslug pronikají parazitické hlístice spolu se symbiotickou bakterií (Moraxela osloensis), kterou v sobě mají, do slimáků a plzáků. Napadený slimák reaguje postupným zastavením přijmu potravy, stažením se do úkrytu v zemi a následným uhynutím po 7 až 21 dnech. Po té začínají hlístice vyhledávat dalšího hostitele. Dravé hlístice jsou schopny takto likvidovat škůdce po dobu až 6 týdnů. Je-li to nutné, lze aplikaci přípravku opakovat.Nemaslug je vhodný pro použití v orné půdě, okrasných zahradách, zeleninových záhonech, ve sklenících i otevřených plochách. Parazitická hlístice Phasmarhabditis hermaphrodita je schopna zlikvidovat malé a málo hmotné slimáky. Na dospělce plzáka španělského a jiné větší dospělé plže účinkuje slabě. Jedná se o biologický přípravek, a proto jsou vyloučené kombinace s chemickým a dalším jiným ošetřením. Velké riziko pro parazitickou hlístici představují půdní insekticidy, nematocidy a fumiganty. Po ošetření biologickou ochranou je nevhodné provádět také okopávku a další kultivační zásahy.

Návod k použití přípravku proti slimákům

Jakmile obdržíte balení Nemaslug, co nejdříve jej použijte. Před aplikací provlhčete půdu, ale pouze tehdy, je-li suchá. Aplikujte pomocí konce. Při aplikaci na větší plochy použijte postřikovače s maximálním tlakem 5 barů. Také můžete vsadit na zavlažovací zařízení s tryskami a filtry s otvorem o ⌀ min. 1 mm . Nevhodná k užití jsou pouze centrifugální čerpadla. Na závěr ošetřená místa zalijte vodou aby se hlístice dostaly do půdy a nezaschly na povrchu listů..Aplikaci přípravku proti slimákům používáme v období jejich výskytu od konce dubna do října. Hlístice po aplikaci na zahradu nesmí přemrznout.U kultur ve skleníku lze provádět ošetření celoročně. Přípravek vždy zužitkujte celý. Nemaslug aplikujte do půdy nejlépe ve večerních půdách, ideální teplota země: 5 – 20 °C . Neaplikujte za intenzivního slunečního svitu.

Jak ředit Nemaslug 30 mil. na plochu 100 m²

Pro ošetření 100 m² vsypejte obsah balení Nemaslug 12 mil. do 10 l vody. Vzniklých 10 l roztoku postupně rozřeďte: 1 l suspenze ve 20 l vody. Na plochu 100 m² je potřeba celkem 200 l postřikového roztoku.

První pomoc při zasažení

Vzhledem k tomu, že se Nemaslug je čistě biologický přípravek, nemá žádný negativní vliv na zdraví. V případě, že přesto vyskytnou jakékoli potíže, vyhledejte lékařskou pomoc. S sebou nezapomeňte vzít informace k přípravku.

Skladování a doba použitelnosti Nemaslug 30 mil.

Biologický přípravek Nemaslug lze skladovat pouze krátkodobě po dobu 4 týdnů na chladném a suchém místě. Teplota skladování by neměla klesnout pod 5 °C. Hlístice nesmí zmrznout jinak dojde k uhynutí hlístic. Nevystavujte přímému slunečnímu záření.

Složení

Balení Nemaslug 30mil. obsahuje 30 miliónů parazitických hlístic Phasmarhabditis hermaphrodita

Upozornění související s bezpečností

Při aplikaci parazitických hlístic použijte ochranné gumové rukavice. Po té si ruce důkladně umyjte vodou s mýdlem. Během práce nic nekonzumujte, nepijte ani nekuřte. Vzhledem k povaze přípravku, který může likvidovat populace užitečných vodních hlemýžďů, Nemaslug neaplikujte v blízkosti vodních nádrží.

Používejte biocidy bezpečně. Před použitím si vždy přečtěte údaje na obalu a připojené informace na výrobku.

Nekopírujte texty ani fotografie. Tento text je chráněn autorským zákonem. K jeho použití potřebujete předchozí písemný souhlas redakce webu www.hubeni-skudcu.cz 

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Parazitické hlístice
Záruka: skladovatelnost hlístic je max. 4 týdny
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: