Ničí vám holubi svým trusem majetek? Pořádně je vyplašte.

ochrana proti holubům

Ochrana proti holubům pro balkóny - makety havranů a sítě

Klasickou ochranou pro balkony jsou zavěšené, nebo posazené makety jejich přirozených nepřátel, havranů. Ti se v přírodě často nedělí o své území s nikým, natož holuby a ti se jim proto budou z dálky vyhýbat.

Pokud se vám nelíbí esteticky mít plastového holuba na balkoně, vaší další možností jsou ochranné sítě proti holubům. Jednoduché řešení nejen proti holubům, ale i ostatním ptákům podobné velikosti a ani menší nebudou zkoušet manévrovat do úzkých otvorů. Hodí se obzvláště těm, kteří mají balkon více pro skladování a pěstování rostlin, čistě z estetického hlediska.

V neposlední řadě můžete zkusit investovat a nechat si balkon “zasklít” čirým polykarbonátem. Tak vzniká další výhoda - na balkoně bude menší chlad v zimě a tedy nebude tak snadno unikat teplo z přilehlé místnosti.

Prostředky proti holubům

Plašič holubů na zahradu - akustický, ultrazvukový, světelný, pachový či elektrický

Jak je vidět, máte spoustu variant na výběr co se týče druhů plašičů pro konkrétní problémové oblast. Pokud vám holubi chodí na bobule a hmyz na zahradě a při tom dělají škodu, uvažujete o investici do pořádného plašiče. Máte v tomto případě několik možností podle toho, kam holuby nejčastěji na vaší zahradě sedají, od střechy, přes parapety po zahradní nábytek a záhony.

Na střechy, okapy a parapety využijte makety dravců, nebo elektrické šokové pásky, které jsou odolné vůči vlivům počasí a zároveň nijak holubům neublíží, nebo gel, který po aplikaci působí až 12 měsíců a odrazuje i ostatní druhy ptáků. Zvláště, když se aplikuje podle návodu, neměl by tento gel ptactvu uškodit.

Pokud vám holuby dělají problém v odlehlejší části zahrady, můžete je zkusit vyplašit akustickým, ultrazvukovým, nebo světelným odpuzovačem. Výběr mezi nimi závisí na tom, jestli máte blízko sousedy, domácí nebo hospodářská zvířata na zahradě, nebo bydlíte ve velkém městě kde musíte udržovat minimální světelné a hlukové znečištění na minimum.
Vždy se ovšem můžete obrátit na pachový odpuzovač holubů, i v kombinaci s ostatními metodami pro jistotu života bez holubů.