Ničí vám holubi svým trusem majetek? Pořádně je vyplašte.

ochrana proti holubům

Ochrana proti holubům pro balkóny – makety havranů a sítě

Klasickou ochranou před holuby jsou zavěšené, nebo posazené makety jejich přirozených nepřátel, havranů. Ti se v přírodě často nedělí o své území s nikým, natož s holuby, ti se jim proto budou z dálky vyhýbat.

Pokud se vám nelíbí esteticky mít plastového havrana na balkoně, další možností jsou ochranné sítě proti holubům. Sítě jsou jednoduchým řešením nejen proti holubům, ale i ostatním ptákům podobné i menší velikosti. Hodí se obzvláště těm, kteří mají balkon více pro skladování a pěstování rostlin.

V neposlední řadě můžete zkusit investovat a nechat si balkon “zasklít” čirým polykarbonátem. Tak vzniká další výhoda – na balkoně bude menší chlad v zimě a tedy nebude tak snadno unikat teplo z přilehlé místnosti.

Prostředky proti holubům

Plašič holubů na zahradu – akustický, ultrazvukový, světelný, pachový či elektrický

Jak je vidět, máte na výběr spoustu variant, co se týče druhů plašičů pro konkrétní problémové oblasti. Pokud vám holubi chodí na bobule a hmyz na zahradě, kde při tom dělají škodu, měli byste zvážit investici do pořádného plašiče. Máte v tomto případě několik možností podle toho, kam holubi nejčastěji na vaší zahradě sedají – od střechy, přes parapety až po zahradní nábytek a záhony.

Na střechy, okapy a parapety využijte makety dravců nebo elektrické šokové pásky, které jsou odolné vůči vlivům počasí a zároveň nijak holubům neublíží. Další možností je gel, který po aplikaci působí až 12 měsíců a odrazuje i ostatní druhy ptáků. Zvláště, když se aplikuje podle návodu, neměl by tento gel ptactvu uškodit.

Pokud vám holubi dělají problém v odlehlejší části zahrady, můžete je zkusit vyplašit akustickým, ultrazvukovým, nebo světelným odpuzovačem. Výběr mezi nimi závisí na tom, jestli máte blízko sousedy, domácí nebo hospodářská zvířata na zahradě, nebo bydlíte ve velkém městě, kde musíte udržovat světelné a hlukové znečištění na minimu.
Vždy se ovšem můžete obrátit na pachový odpuzovač holubů, i v kombinaci s ostatními metodami pro jistotu života bez holubů.