Chcete otravné pavouky nadobro vyhnat z domácnosti?

dobře velká pavučina

Zamezit odkud pavouci přicházejí

Důležité pro vás bude zjistit, odkud se k vám pavouci dostávají. Může to být okno, škvíry mezi dveřmi nebo sklep. Tyto problémy lze jednoduše napravit.
Na okna pořiďte sítě do oken, které jsou velmi jednoduchým řešením i proti komárům nebo můrám. Výhodou je také méně prachu v místnostech z ulice.
Dveře pak můžete zajistit lepivým těsněním, které nemusí být permanentním řešení, pokud jste v podnájmu.

Přípravky proti pavoukům

Jak se zbavit pavouků ve sklepě?

Se sklepem to bude horší, protože pavouci mohou mít ve skrytém koutě nakladená vajíčka. Tento problém se ovšem může postupně sám časem vyřešit, když si pořídíte sítě do oken, tudíž se nebudou mít pavouci čím živit a postupně vymřou. Pokud se vám nechce pár generací pavouků čekat, je důležité sklep projít, vysát a vystříkat prostorovým sprejem proti hmyzu.

Další místa, která takhle můžete ošetřit, jsou prostory za těžkým a velkým nábytkem, tmavé rohy místností a místa, kde se často neuklízí. Dobrým nápadem je při větším a důkladnějším úklidu pravidelně vystříkat prostory, kde se vyskytovaly pavučiny.
Na tyto účely existují speciální, dlouhodobě účinkující sprejové insekticidy, které po aplikaci působí několik týdnů.

Pokud máte hlodavého mazlíčka, je možné si přinést pavouky domů spolu s jejich senem. Můžete však na seno použít starý povlak na polštář, který provázkem svážete a pavouci se tak nedostanou ven. Seno potřebuje zůstat provzdušněné, proto zavřít ho do plastové krabice není dobrý nápad a z proutěného koše pavouci snadno vylezou.