Chcete otravné pavouky nadobro vyhnat z domácnosti?

dobře velká pavučina

Zamezit odkud pavouci přicházejí

Důležité pro vás bude zjistit odkud se k vám pavouci dostávají. To může být okno, škvíry mezi dveřmi nebo sklep. Tyto problémy lze jednoduše napravit.
Na okna pořiďte sítě do oken, které jsou velmi jednoduché řešení i pro komáry, nebo můry. Lze je pořídit téměř všude, často netrvalé varianty s oboustrannou páskou přilepené suché zipy, na které se přilepí síť. Další výhodou je také méně prachu v místnostech z ulice.
Dveře můžete zajistit lepivým těsněním, které nemusí být permanentní řešení, pokud jste v podnájmu.

Přípravky proti pavoukům

Jak se zbavit pavouků ve sklepě

Se sklepem to bude horší, protože pavouci mohou mít ve skrytém koutě nakladená vajíčka, ze kterých se budou pořád dostávat. Tento problém se ovšem může postupně sám časem vyřešit, když si pořídíte sítě do oken a tudíž nebudou mít pavouci čím se živit a postupně vymřou. Pokud se vám nechce pár generací pavouků čekat, je důležité sklep projít, vysát a vystříkat prostorovým sprejem proti hmyzu.

Další místa, která takhle můžete ošetřit, jsou prostory za těžkým nábytkem a velkým nábytkem, tmavé rohy místností a místa, kde se často neuklízí. Dobrým nápadem je při větším a důkladnějším úklidu pravidelně vystříkejte prostory, kde se vyskytovaly pavučiny.
Na tyto účely existují speciální, dlouhodobě účinkující sprejové insekticidy, které po aplikaci působí několik týdnů.

Pokud máte hlodavého mazlíčka, je možné si přinést pavouky domů spolu s jejich senem. Jak toto můžete ošetřit je použít starý povlak na polštář na seno a provázkem ho svázat. Seno potřebuje zůstat provzdušněné, proto zavřít ho do plastové krabice není dobrý nápad a z proutěného koše pavouci snadno vylezou.