Mouchy vás nyní nebudou zdržovat uvnitř, ani venku.

hubení much

Likvidace much nikdy nebyla jednodušší

Ideálním řešením pro podvečerní grilování, při kterém se nechcete každou chvíli ohánět, je UV lampa. Tento druh lampy láká mouchy, komáry a jiný hmyz svým zdrojem světla a ve vnitřní části lampy je rychle elektrickým výbojem zlikviduje. Výhodou tohoto řešení je to, že jej můžete pořád dokola používat, nijak neovlivňuje lidi, ani zvířata a je 100% účinná. Jedinou nevýhodu mohou mít ti, kteří nemají zdroj elektřiny přivedený do zahrady.

Pokud často trávíte čas na zahradě přes den, budete potřebovat jiné řešení než UV lampu, která nebude za plného světla pro hmyz zajímavá. Jednoduchým řešením do zásuvky je elektrický odpuzovač much, fungující na vysílání ultrazvukových vln. Neškodí lidem, ani větším zvířatům, ale nepoužívejte jej za přítomnosti drobných hlodavců.

Přípravky proti mouchám

 

Lepivé pasti

Pokud nemáte možnost zavedení elektřiny do zahrady, jednoduché lepivé pasti pro vás mohou být dobrým řešením. Máte možnost lepivé pasti, která se rozevře jako kniha a přilepí na blízké místo. Levným a také účinným řešením jsou klasické visací lapky, vyskytující se v ruličkách. Můžou být lehce nepříjemné pro emočně citlivé jedince, protože mouchy na mucholapce nejsou okamžitě zahubeny.

Starý dobrý sprej

Spreje proti mouchám jsou velmi účinné a často je stačí aplikovat několik minut před tím, než si na zahradu sednete. Jejich zápach necítíte a zároveň jej můžete aplikovat na nábytek. Některé druhy vydrží účinkovat i několik týdnů, pokud nejsou omyty.