Ultrazvukový plašič ptáků Plašič ptáků se solárním dobíjením

Kód: 16076
ZDARMAZDARMA 5 000 Kč –20 %
solarni plasic ptaku
5 000 Kč –20 % 3 999 Kč 3 304,96 Kč bez DPH
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

účinnost:  na plochu až 1200m²
odpuzuje: ptáky
napájení:  solární nebo ze sítě

Profesionální plašič spolehlivě vyžene ptáky ze všech míst, kde je jejich přítomnost nežádoucí a to ekologicky šetrně, zcela bez použití chemie. Odpuzovač ptáků funguje na principu ultrazvuku, pro lidi je naprosto neslyšitelný a bezpečný. Účinný na ploše až 1200 m2.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Plašič ptáků funguje na principu ultrazvuku

Plašič ptáků funguje na ověřeném principu ultrazvukových vln. Ultrazvuk je zvuk o vysoké frekvenci, který je pro ptáky velmi nepříjemný. Pro lidi je naprosto neslyšitelný, přesto je vydávaný zvuk velmi hlasitý – 120 dB.Přístroj vydává dva typy zvukových signálů v různém frekvenčním rozsahu, díky jejich střídání si ptáci na zvuk vydávaný přístrojem nemůžou snadno zvyknout.Zvuk plašící ptáky je vydáván čtyřmi reproduktory, jedním na každé straně přístroje. Plašič tak účinkuje všesměrově – 360°.

Ochrání ovocné sady, vinohrady i vaší zahradu před nálety špačků, vrabců, a dalších ptáků poškozujících úrodu. Účinně zamezí znečišťování teras, zimních zahrad a roštů trusem holubů. Uplatnění najde také na letištích, elektrárnách a průmyslových objektech. Plašič je napájen pomocí vestavěného akumulátoru, který se pravidelně dobíjí z integrovaného solárního panelu. Na baterie plašič dokáže fungovat 2-3 dny. Pokud delší dobu nesvítí slunce, je potřeba plašič připojit do sítě pomocí trafa které je součástí balení.

Instalace

Plašič je možné postavit na zem, zavěsit za úchyt v horní části přístroje, nebo umístit na stojan s bodcem který je součástí balení. Přístroj je určený pro venkovní použití , dobře odolává povětrnostním vlivům.

Nastavení

Na plašiči se nachází přepínač sloužící k volbě zvukových signálů, aktivaci testovacího provozu a zapnutí nabíjení z adaptéru.
Testovací režim
Vzhledem k tomu, že plašič je v aktivním stavu neslyšitelný, jeho funkčnost můžete vyzkoušet pomocí testovacího režimu. Aktivujete jej přesunutím spínače do polohy nejvíce vlevo. V případě, že je vše v pořádku, po krátkém čase se rozsvítí zelená LED dioda a po chvíli zazní slyšitelný tón. Pokud se tak nestane, je pravděpodobně nutné nabít baterii.
Nastavení zvukového signálu
Dvě další polohy přepínače slouží k volbě zvukového signálu. Pro nejlepší účinek plašiče je ideální vyzkoušet které nastavení danému druhu pútáků vadí víc.
První zvukový signál (ULT – I) o střídavé frekvenci 20 – 40 KHz trvá 6 sekund a pak následuje 11 sekundová pauza.
Druhý zvukový signál (ULT – II) o střídavé frekvenci 40 – 60 KHz trvá 9 sekund a je vystřídán 15 sekundovou pauzou.

Napájení

Přístroj je napájen z vestavěného akumulátoru, který je dobíjen zabudovaným solárním panelem. Před prvním použitím, a v případě dlouhodobé nepřízně počasí, seakumulátor dobíjí pomocí síťového adaptéru.
Dobíjení akumulátoru
Připojte napájecí kabel do plašiče a adaptér do standardní zásuvky 230 V. Přepněte přepínač do polohy nejvíce vpravo (charging). Pokud nabíjení probíhá v pořádku, rozsvítí se červená LED dioda. K plnému nabití baterie je zapotřebí 12 hodin.Dobíjení akumulátoru provádějte jen ve vnitřních prostorách.

Technické parametry
Napětí: DC3,6 V
Provozní proud: 60mA
Klidový proud: 2mA
Síťový adaptér: 230 V
Reproduktor: 4 kusy
Pracovní teplota: - 10 °C / +45 °C
Materiál: kov + plast
Barva: zelená
Hmotnost: 0, 910 kg
Rozměr balení: 19 x 20 x 17 cm

Používejte biocidy bezpečně. Před použitím si vždy přečtěte údaje na obalu a připojené informace na výrobku.

Nekopírujte texty ani fotografie. Tento text je chráněn autorským zákonem. K jeho použití potřebujete předchozí písemný souhlas redakce webu www.hubeni-skudcu.cz 

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Plašiče ptáků
Záruka: 2 roky
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: