Akustický plašič ptáků elektronický aktustický plašič ptáků

Kód: 16079
1 750 Kč 1 446,28 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
8.2.2023

Elektronický plašič ptáků efektivně a přirozeně odžene ptáky ze všech míst, kde je jejich přítomnost nežádoucí. Věrně napodobuje hlasy dravců. např. jestřába, sokola a sov. Hlasy ptáků znamenají pro jiné ptáky, ale i myši, potkany a jiné hlodavce nebezpečí, takže se snaží upláchnout. Použití je tedy ekologicky šetrné. Ochrání plochu 4 000 m². Instalace plašiče je velmi snadná.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Charakteristika produktu

Tento elektronický plašič ptáků slouží k automatickému zaplašení ptáků ve vlastních zahradách, sadech, vinicích, budovách. Plašiš může fungovat ve dvou režimech. Obsahuje pasivní infračervený hlásič (PIR), který rozpozná přítomnost ptáků a automaticky se zapne a začne vydávat hlasité zvuky dravých potáků, sovy, sokola, jestřába. Nebo je možné použit Auto provoz, kdy hlasy ptáku budou aktivovány v nastavitelném intervalu cca 5 až 30 minut. Nastavit můžeme také hlasitost podle potřeby a chránit tak plochu až 4 000 m². Rozsah čidla je horizontálně 130° a vertikálně 60°. Zabudovaný soumrakový spínač zabraňje sepnutí ve tmě, aby byl zajišten noční klid. Účinně plaší vrabce, kosy, holuby, vrány, špačky, vlaštovky atd.

Návod k použití

Pro montáž zvolte vhodné místo, chráněné před povětrnostními vlivy, přímým slunečním zářením, vibracemi v montážní výšce 1 m až 2,5 m. Plašič ptáků musí být s reproduktorem montován dolů. Senzor nezaměřujte na tepelné zdroje, jelikož každý druh teplotní změny by mohl mít za následek nechtěné spuštění ( kolem jedoucí auta s teplými motory mohou mít stejný efekt). Zašroubujte dodaný upevňovací šroub až cca 4 mm do určené montážní plochy, optimální je dřevo. Chcete-li provést montáž do zdiva, použijte přiloženou plastovou hmoždinku.

Nastavení hlasitosti: plynulé nastavení regulátorem (10) - max. 105dBP
Nastavení spínání: dvě volby - automaticky nebo čidlem (PIR)
1. spínání automaticky: přístroj se spíná automaticky každých 5-30 minut v závislosti na nastavení. Jakmile tento předem nastavený čas uplyne, sepne se reproduktor na cca 30 sekund. Soumrakový spínač zabraňuje provozu ve tmě, proto dávejte pozor, aby plašič nebyl osvětlován lampou. Dobu intervalu nastavíte otáčením regulátoru ve směru hodinových ručiček od cca 5 min do 30 minut. Posuňte provozní přepínač do pozice AUTO, zazní souhrn ptačích hlasů na cca 30 sekund. Hlasitot můžete nastavit otáčením regulátoru hlasitosti ve směru hodinových ručiček od ticha k hlasitosti. Vypnete jednoduše přepínačem do pozice OFF.
2. spínání čidlem: v tomto provozu plašič pracuje samostatně, přístroj se sepne když čidlo zaznamená pohyb. Posuňte provozní přepínač do pozice RIP. Červený světelný indikátor začne svítit. PIR senzor potřebuje cca 30 sekund pro zahřívací fázi. Připravenost a funkci můžete vyzkoušet pohybem ruky v senzorovém poli. Vypnete jednoduše přepínačem do pozice OFF.

Napájení

ze sítě adaptérem, adaptér je součástí balení
napětí: síťový adaptér 220 V ~ 50 Hz / 9 V DC 200 mA
příkon: 12 V DC 400 mA
kmitočet: 1 6000 Hz

Doba použitelnosti

ZÁRUKA: 2 roky od data výroby

Balení

1ks v kartonové krabičce

Upozornění související s bezpečností

Uchovávejte mimo dosah dětí. Nikdy nezapínejte plašič, když byl přinesen z chladné do teplé místnosti. Kondenzovaná voda, která při tom vznikne, může váš přístroj zničit (nehcte plašit ohřát na pokojovou teplotu). Je nutné dávat pozor, aby nevnikla žádná voda podél přívodního vedení do prostoru bezpečnostního transformátoru. Nepoužívejte přístroj, jestliže přípojná vedení nebo samotný přístroj vykazují znatelná poškození.

Používejte biocidy bezpečně. Před použitím si vždy přečtěte údaje na obalu a připojené informace na výrobku.

Nekopírujte texty ani fotografie. Tento text je chráněn autorským zákonem. K jeho použití potřebujete předchozí písemný souhlas redakce webu www.hubeni-skudcu.cz 

 

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Plašiče ptáků
Záruka: 2 roky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: