Jak zlikvidovat smutnice v květináčích a návod, kde je koupit

Smutnice jsou malinké mušky, jejichž larvy mohou mít zničující účinek na vaše pokojové rostliny. Jsou ukryté v substrátu rostlin, kterým okusují kořínky, a tudíž prakticky neviditelné. Na jejich přítomnost nás upozorní až rostliny, kterým začnou žloutnout a chřadnout listy.

gardening-690940_640

Jak zničit smutnice v květináčích?

Existuje několik způsobů, pomocí kterých se lze smutnic snadno zbavit. Podívejme se tedy na to, jaké přípravky na smutnice můžete na našem e-shopu najít.

Lepové šipky jsou vhodné při menším výskytu mušek jakéhokoliv druhu. Díky své barvě spolehlivě přilákají hmyz v okolí, který se díky vrstvě nevysychavého lepu nedostane pryč.
Hlístice na hubení smutnic jsou nejefektivnějším a také nejekologičtějším způsobem, jak na smutnice. Jejich použití je velmi jednoduché – stačí je pouze rozpustit ve vodě, kterou pak zalejete napadené rostliny. Hlístice pak samy larvy napadnou a ty po několika dnech uhynou.
Odpuzující hnojivo na smutnice se hodí zejména jako preventivní prostředek proti smutnicím. Díky svému složení zlepší zdraví rostlin a také zvýší jejich odolnost nejen vůči smutnicím. To proto, že obsahují aromatické látky, které smutnice odpuzují.

I v tomto případě má své místo prevence

Abychom nemuseli řešit, co na smunitce, měli bychom dodržovat pár jednoduchých kroků, které mohou pomoci jejich výskyt nejen snížit, ale také zamezit.
Smutnice můžeme s sebou donést při nákupu nové rostliny, proto je lepší ji potom na nějakou dobu udržet v karanténě, aby případně nenakazila další. Další možností je, že si smutnice přineseme v nové hlíně. Tuto novou hlínu je dobré vysušit v troubě a zbavit ji tak všech škůdců.

KOUPIT HLÍSTICE NA SMUTNICE

KOUPIT HNOJIVO NA SMUTNICE

 

TIP: během února využijte slevový kód UNOR10 pro slevu na hlístice proti smutnicím v hodnotě 10 % z nákupu!