Co odpuzuje štěnice v bytech, aneb lze hubit svépomocí?

Když už na kousance, štípance a nepořádek od štěnic nezabírají rady babiček, je třeba udělat radikální krok – likvidaci pomocí nejrychleji dostupných prostředků. Poradíme, co štěnice zaručeně odpudí nebo rovnou účinně vyhubí.

kousanec

Takhle vypadá kousnutí štěnicí.

Co většinou na hubení svépomocí nefunguje?

Stoprocentně jste někdy slyšeli o nastražení pastí v podobě sladkých hustých tekutin, vonných olejů nebo alkoholu jako lákadel pro štěnice, a vlastně i pro ostatní lezoucí či létající hmyz. Často se ještě opakují v radách pudry či zásypy. Pokud by to bylo tak jednoduché, nezaznamenali bychom v průběhu posledních let nespočet pozitivních recenzí na účinnost přípravků pro hubení štěnic.

Vzhledem k výše zmíněným babským radám se dočtete také radikálních názorů, že nikdo jiný, než odborný deratizátor nedokáže štěnice z bytu a domu finálně vyhnat.

Musím tedy hned volat profesionální firmu?

Jednoznačně ne. Ve chvíli, kdy provedete důkladný průzkum a  najdete i hnízda s vajíčky, můžou pomoci různé druhy variant řešení odpuzení štěnic.

Štěnice odpuzuje dle našich letitých zkušenosti:

  • dýmovnice s vysokým obsahem látky cyfenothrin
  • spreje s obsahem látek methoprén, přírodní pyrethrum a piperonyl butoxid

Jaké produkty doporučujeme na likvidaci štěnic svépomocí?

Obojí výše zmíněné přípravky pro odpuzení a případnou kompletní likvidaci štěnic zakoupíte s různými možnostmi rychlé dopravy zde, na e-shopu Hubení Škůdců. Pokud si nejste 100 % jistí přítomností štěnic v bytě, je vhodné před použitím přípravků vyzkoušet pasti s náhradními náplněmi.

TIP: Kvůli potřebě opakování postřiku a vykouření s odstupem 14 dnů, je výhodné koupit oba produkty dohromady.

 

KOUPIT DÝMOVNICI PROTI ŠTĚNICÍM

KOUPIT POSTŘIK PROTI ŠTĚNICÍM