Co odpuzuje štěnice v bytech, aneb lze hubit svépomocí?

Když už na kousance, štípance a nepořádek od štěnic nezabírají rady babiček, je třeba udělat radikální krok – likvidaci pomocí nejrychleji dostupných prostředků. Poradíme, co štěnice zaručeně odpudí nebo rovnou účinně vyhubí.

kousanec

Takhle vypadá kousnutí štěnicí.

Co většinou na hubení svépomocí nefunguje?

Stoprocentně jste někdy slyšeli o nastražení pastí v podobě sladkých hustých tekutin, vonných olejů nebo alkoholu jako lákadel pro štěnice, a vlastně i pro ostatní lezoucí či létající hmyz. Často se ještě opakují v radách pudry či zásypy. Pokud by to bylo tak jednoduché, nezaznamenali bychom v průběhu posledních let nespočet pozitivních recenzí na účinnost přípravků pro hubení štěnic.

Vzhledem k výše zmíněným babským radám se dočtete také radikálních názorů, že nikdo jiný, než odborný deratizátor nedokáže štěnice z bytu a domu finálně vyhnat.

Musím tedy hned volat profesionální firmu?

Jednoznačně ne. Ve chvíli, kdy provedete důkladný průzkum a  najdete i hnízda s vajíčky, můžou pomoci různé druhy variant řešení odpuzení štěnic.

Štěnice odpuzuje dle našich letitých zkušenosti:

  • dýmovnice s vysokým obsahem látky cyfenothrin
  • spreje s obsahem látek methoprén, přírodní pyrethrum a piperonyl butoxid

Jaké produkty doporučujeme na likvidaci štěnic svépomocí?

Obojí výše zmíněné přípravky pro odpuzení a případnou kompletní likvidaci štěnic zakoupíte s různými možnostmi rychlé dopravy zde, na e-shopu Hubení Škůdců. Pokud si nejste 100 % jistí přítomností štěnic v bytě, je vhodné před použitím přípravků vyzkoušet pasti s náhradními náplněmi.

TIP: Kvůli potřebě opakování postřiku a vykouření s odstupem 14 dnů, je výhodné koupit oba produkty dohromady.

 

KOUPIT DÝMOVNICI PROTI ŠTĚNICÍM

KOUPIT POSTŘIK PROTI ŠTĚNICÍM

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení