Jak se zbavit nejen myší, ale také jejich nepříjemného zápachu

Myši můžou čas od času potrápit každého z nás. Nejčastěji se tak děje v zimě, kdy se stahují do našich teplých obydlí, aby zde přečkaly zimu. Poradíme vám, co byste měli nalíčit na myš, abyste se jí spolehlivě zbavili.

myš

Zbavte se myší pomocí pastí či jedu

Jedním ze způsobů, jak se spolehlivě zbavit těchto nezvaných hostů, je využití pastiček na myši. Můžete si vybrat z více variant:

  • klasické sklapovací pasti
  • elektrické pasti – velkou výhodou těchto pastí je, že usmrcují myš humánně a také není potřeba na ni při likvidaci sahat
  • odchytové pasti – tyto pasti myši nezabijí, a je tak nutné je odvést a vypustit na vzdáleném místě

Pokud se u vás vyskytuje větší množství myší, je vhodné přejít k agresivnější metodě – k jedu na myši. Doporučujeme využít produkty, které obsahují účinnou látku Brodifakum. Ta je totiž na rozdíl od látky Bromadiolon velmi účinná i při nízkých koncentracích. Účinky jedu se objeví až po několika dnech, díky čemuž se myši nebudou vyhýbat otrávené návnadě. Samozřejmě nesmíme zapomenout umístit otrávenou návnadu do deratizační staničky, aby se k ní nedostal žádný domácí mazlíček.

Co dělat, když se myší zbavíme?

Poté, co se myší úspěšně zbavíme, bychom se měli zaměřit na to, aby se k nám už nevrátily. S tím nám mohou pomoci speciální utěsňovací pasty, pomocí kterých zalepíme všechny otvory, kterými by se myši mohly dovnitř znovu dostat. Nicméně ne každý otvor najdeme. Proto je v tomto případě velmi důležitým doplňkem ultrazvukový odpuzovač. Myši ho totiž nesnášejí, stejně jako ostatní hlodavci. Zabráníte tak tomu, aby se u vás myši znovu zabydlely.

Nakonec bychom neměli zapomenout na zápach

I když na ten asi moc zapomenout nejde. Myšího zápachu se můžeme zbavit pomocí octu, který má určitě každý doma a jeho využití k odstranění různých pachů je poměrně známé. Můžete využít také peroxid vodíku, chlor nebo manganistan draselný.

KOUPIT ODPUZOVAČ HLODAVCŮ KOUPIT ELEKTRONICKOU PAST NA MYŠI
odpuzovač deramax elektrická past na myši