Zbavte se švábů a rusů domácích bez využití deratizační služby

Nález švába či rusa domácího v domě je pro většinu lidí naprostá noční můra. Stačí nález jednoho jedince a člověk hned sahá po telefonu a volá deratizační službu. Vyhubit šváby lze však i bez jejich pomoci. To, že přežijí mnohonásobně větší radiaci než člověk, totiž neznamená, že neexistují přípravky s účinnými látkami, které si s nimi poradí.

šváb


Jaké přípravky využít pro boj se šváby?

Švábi jsou od přírody velmi odolní jedinci, proto se na boj s nimi musíme obrnit trpělivostí a také speciálními přípravky na likvidaci švábů a rusů domácích. Doporučujeme využít:

  • Lepivé pasti – ty jsou sice účinné spíše u menšího počtu švábů, nicméně vám také pomůžou zjistit, zda se u vás opravdu vyskytují (pokud jste je tedy sami nezahlédli)
  • Postřiky nebo spreje na šváby – velkou výhodou sprejů proti švábům je, že můžou nejen na šváby, ale na jakýkoli hmyz působit až několik měsíců, pokud ovšem nedojde k jeho mechanickému odstranění 
  • Gel proti švábům – asi nejúčinnější metodou pro boj se šváby je využití gelu proti švábům. Např. gel proti švábům Imidasect obsahuje vábivou složku, která šváby přiláká. Jeho další složka Imidacloprid pak zabrání přenášení nervových impulzů. Švábi tedy po pozření gelu zemřou, ale ještě před tím stihnou zanést gel do úkrytu, díky čemuž dojde i k usmrcení švábů ve stádiu nymfy. 
  • Dýmovnice – účinným prostředkem při likvidaci švábů jsou také dýmovnice. Účinná látka se totiž pomocí dýmu dostane do každé škvíry a poradí si s jakýmkoliv hmyzem, který se tam skrývá. 

 

KOUPIT POSTŘIKY PROTI ŠVÁBŮM KOUPIT GEL PROTI ŠVÁBŮM

 

Malá rada na závěr: Ne vždy dojde ke kompletnímu vyhubení všech jedinců, proto je nutné proces hubení švábů několikrát zopakovat.