Vypuďte kunu ze svého domu nebo auta snadno a rychle

Kuny jsou malé lasicovité šelmy, které se rády zabydlují v našich domech, chatách nebo autech. Přestože na první pohled vypadají docela roztomile, tak radost z jejich přítomnosti mít rozhodně nebudete. Rády totiž překousávají kabely v autech nebo se prokousávají izolací na půdách domu. A protože se jedná o noční tvory, můžou nás v noci rušit rámusem. A to zejména v létě, kdy se nachází v období páření.

kuna

Jaké možnosti máme, pokud se chceme kuny zbavit?

Protože jsou u nás kuny chráněným živočichem, není možné na ně použít jedy, které by je zabily. Lovit kuny mohou pouze myslivci, a to od začátku listopadu do konce února. Obyčejní lidé se mohou kuny zbavit pouze následujícími způsoby:

Kuny nemají rády některé pachy. Proto k jejich vypuzení můžete využít sprej proti kunám, který je díky svému složení od návštěvy půdy odradí.

Pro ty, kdo neradi používají nebo nemohou využít chemikálie, je další možností využití klecových pastí na kuny. Ta ovšem vyžaduje využití návnady na kuny. Může se jednat např. o speciální vábidlo na kuny nebo můžete využít např. sušené třešně či švestky, které by měly podle některých lidí také fungovat. Poté, co se kuna do pasti chytí, je nutné ji odvést alespoň 10 km daleko. To, aby nenašla cestu zpět.

Pokud potřebujete před kunami ochránit větší pozemek, můžete sáhnout po ultrazvukovém odpuzovači kun. Ty většinou mohou být nainstalované poblíž kurníků či holubníků. Není však doporučené chovat v jejich dosahu např. morčata nebo myši. Možné je také využít plašič kun s LED bleskem, který zvíře zastraší pomocí krátkých záblesků světla.

Pro ochranu auta vám doporučujeme využít speciální kuličky proti kunám. Jejich pro kuny nepříjemný zápach je spolehlivě od návštěvy vašeho auta odradí.

KOUPIT SPREJ PROTI KUNÁM KOUPIT ODPUZOVAČE DERAMAX KOUPIT KULIČKY PROTI KUNÁM