Návnada na hubení mravenců Faraon Protect zlikviduje celou kolonii

Kód: 13038
79 Kč 65,29 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
8.2.2023

Mravenci faraoni odolávají běžným přípravkům na mravence, proto je potřeba používat nástrahy speciálně vyvynuté na hubení faraonů. Nástraha Protect působí na reprodukční schopnosti královny, která jediná je schopna klást vajíčka. Díky tomu během 12 až 14 týdnů vyhyne celé mraveniště. Nástrahu na hubení mravenců faraonů Protect lze použít v domácnosti či ve skladu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Charakteristika přípravku

Účinnou látkou v nástrahách na hubení mravenců Protect je methopren využívající se jako larvicid proti rostlinným či skladovým škůdcům. Tato látka způsobuje nerovnováhu mezi mladistvým a dormančním hormonem Ecdyson, vyskytující se pouze v prvotních stádiích hmyzu. Na dospělé mravence faraony nemá proto žádné účinky. Dělnice při hledání potravy objeví nástrahu Protect, kterou vyhodnotí jako vhodnou potravu. Po té, co ji královna zkonzumuje, dojde k zablokování jejich reprodukčních schopností a následně k úplné sterilizaci. Po 12 až 14 týdnech vymře celá populace mraveniště. Pouze královny (samice) mravenců faraonů jsou schopny snášet vajíčka. Nové královny jsou dělnice schopny vypěstovat kdykoli s novu generací samic a samců. Samotné královny či samotné dělnice ale novou kolonii založit nemohou.

Návod k použití

Odstraňte plastový obal a nástrahu na označeném místě přestřihněte a po té přilepte na místa výskytu mravenců faraonů.Vhodné dávkování : na plochu 10 m 2 vystačí 2 – 3 kazety s 3,5 g nástrahy. Vyskytují-li se mravenci v hojné míře, ponechejte nástrahu na jednom místě po dobu 3 měsíců. Jakmile ji roznosí, doplňte ji. Než použijete nástrahu, je vhodné možné při velkém zamoření použít nejdříve sprej na likvidaci mravenců. Až začnete používat návnady na hubení faraonů, tak již nepoužívejte žádné jiné přípravky, aby mravenci mohli návnadu donést do mraveniště.  Dodržíte-li tyto zásady, můžete dosáhnout 100% úspěchu.

Skladování přípravku

Nástrahu na hubení mravenců faraonů skladujte v suchém, dobře větraném a uzavřeném skladě, mimo potraviny, dezinfekční prostředky a obalů od silně aromatických látek.

Složení

Účinná látka: 5000 mg/kg S methopren; 0,015%-BHT (EC204-881-4);

První pomoc při zasažení

Dojde-li k zasažení očí, vymývejte je důkladně po dobu 15 minut. Pokud jsou i po umytí oči zarudlé, zajistěte vyšetření u očního lékaře. Zasaženou pokožku důkladně oplachujte vodou s mýdlem.

Doba použitelnosti

Spotřebujte: do 2 let od data výroby uvedeného na obale.

Balení

Jedna plastová nástrahová stanička obsahuje 2,5g nástrahy. Baleno po 24 kusech. Udaná cena je za 1 kus.

Upozornění související s bezpečností

Uchovávejte mimo dosah dětí. Nástrahy na hubení mravenců Protect uchovávejte mimo dosah dětí. Přípravek by neměl uniknout nijak do životního prostředí. Je škodlivý pro vodní organizmy, proto zabraňte jeho vniknutí do povrchových a spodních vod. Po důkladném vyprázdnění a znehodnocení obalůodevzdejte do komunálního odpadu. Při práci dodržujte základní předpisy pro práci s insekticidy. Během pokládání nástrah a jejich doplňování, nejezte, nepijte, nekuřte. V místě aplikace nástrah, neskladujte potraviny.

100px-GHS-pictogram-pollu.svg

VAROVÁNÍ

Údaje o nebezpečnosti:
H412 Škodlivý pro vodní organismy, s dlouhodobými účinky.

Věty popisující podmínky pro bezpečné používání:
P102 Uchovávejte mimo dosah dětí.
P273 Zabraňte uvolnění do životního prostředí.
P501 Odstraňte obsah/obal podle platných předpisů

Používejte biocidy bezpečně. Před použitím si vždy přečtěte údaje na obalu a připojené informace na výrobku.

Nekopírujte texty ani fotografie. Tento text je chráněn autorským zákonem. K jeho použití potřebujete předchozí písemný souhlas redakce webu www.hubeni-skudcu.cz 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Přípravky na hubení mravenců v domácnosti (bytě, domě) a na zahradě
Záruka: 2 roky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: