Okapová klec na kuny, potkany, krysy a lasičky 60xØ14cm

Kód: 45755
553 Kč 457,02 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
2.2.2023

Okapová odchytová klec na odchyt menší škodné zvěře k umístění do okapů či otvorů ve střeše. Pozinkovaná a ošetřená proti korozi.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Středně velká kvalitní odchytová klec s ochranou proti korozi do okapů, otvorů ve střeše či v pletivu. Je prúchozí se dvěma vstupy k umístěné nástraze a s uzavíracím systémem most, který uzamkne zvěř uvnitř klece (dvířka lze otevřít pouze při pohybu dovnitř).

Klec neslouží k usmrcení hlodavců, ale pro jejich odchyt a následné vypuštění. Nevyžaduje použití chemických látek a jedů. Klec je pozinkovaná a ošetřená proti korozi, což zabezpečuje její dlouhodobé a opakované používání ve venkovním i vnitřním prostředí.

Její použití je velice snadné - není nutná žádná montáž, stačí jednoduše nastavit. 

Cílový druh

kuny, potkani, krysy, lasičky a tchoři

Fungování pasti

Díky promyšlené konstrukci průchozí klece zvířata vidí na druhou stranu, cití se tak bezpečněji a vstupují zpravidla do klece rychleji. Mechanismus klece se systémem mostu pak uzamkne zvěř uvnitř klece. Dvířka lze otevřít pouze při pohybu dovnitř a nemusí se tedy nijak zajišťovat. Manipulace s klecí je snadná za pomoci bezpečného přepravního madla.

Technické provedení sklopce ZL60xØ14

Návod k použití

  • Aby se na klec nepřenášel lidských pach, který může škodná zvěř vycítit a může ji tak odradit vstoupit dovnitř klece, doporučujeme využívat při manipulaci s pastí ochranné pomůcky (rukavice, kalhoty, košile s dlouhými rukávy), které zajistí snížení rizika přenosu lidského pachu na sklopec. 
  • Některé klece jsou zajištěny pomocí přepravních sponek, aby nedocházelo k pohybu při přepravě - tyto sponky prosím odstraňte (nůžky, štípací kleště) 
  • Klec umístěte na požadované místo. Z důvodu kulatého tvaru sklopce doporučujeme past po umístění pevně přichytit vázacím drátem k jeho okolí, aby po odchycení kuny nemohl být převržen.
  • Jakmile máte připravenou past na potřebném místě, umístěte nástrahu, kterou můžete také připevnit vázacím drátem a samozřejmě umístění nástrahy doporučujeme provádět v ochranných pomůckách, aby nebyl přenášen lidský pach.
  •  Dejte pozor, aby při zakrytí nedošlo k blokaci dvířek.


Past pravidelně kontrolujte. Při manipulaci používejte rukavice. Lapené hlodavce ihned vypustťe do volné přírody (ideálně alespoń 2km od domu či místa, kde jste hlodavce chytili). Při přepravě by měla být klec zakryta, aby zvěř nebyla trápena a mělo by s ní být zacházeno důstojně. Pro snadný přenos klece je v jejím horní části pevně přidaný úchyt.

Umístění nástrahy

  • Návnada se umísťuje uprostřed pasti na pletivo
  • Pro umístění návnady je možné využít vázací drát.

Rozměry

velikost klece: 60 cm na délku a průměr velikosti vstupu je Ø14 cm
velikost ok pletiva: 25 x25 mm
tloušťkou drátu: 1,8 mm

Hmotnost

3 kg

Upozornění související s bezpečností

Při manipulaci používejte rukavice. Nikdy se chycených hlodavců nedotýkejte holou rukou. Uchovávejte mimo dosah dětí. Aplikujte do míst, kde nehrozí chycení zvířete, které do pasti chytit nechcete. Past pravidelně kontrolujte, aby se chycené zvíře v pasti netrápilo.

Používejte biocidy bezpečně. Před použitím si vždy přečtěte údaje na obalu a připojené informace na výrobku.

Nekopírujte texty ani fotografie. Tento text je chráněn autorským zákonem. K jeho použití potřebujete předchozí písemný souhlas redakce webu www.hubeni-skudcu.cz 

Doplňkové parametry

Kategorie: Klece a pasti na kuny, které se ukrývají v půdě či ve střeše
Záruka: 2 roky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: