Substrát pro orchideje 3l Substrát pro orchideje pro zdravý růst a intenzivní kvetení

Kód: 18308
88 Kč 72,73 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
8.2.2023

Speciální substrát ze směsi piniové kůry a kokosových chipsů je ideální pro pěstování a přesazování většiny pokojových orchidejí a ostatních epifických rostlin jako jsou např. bromelie. Zaručuje správný základ pro zdravý růst a intenzivní kvetení. Díky speciální struktuře slouží jako prevence proti přemokření. Recepturu doporučuje Česká orchidejářská společnost.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Charakteristika přípravku

Jedná se o speciální substrát ze směsi piniové kůry a kokosových chipsů, který je ideální pro pěstování a přesazování většiny pokojových orchidejí a ostatních epifických rostlin jako jsou např. bromelie. Obsažené kokosové čipsy jsou drobné kousky o velikosti 1 - 3 cm, vyrobené z oplodí kokosových ořechů. Tyto čipsy výborně sají vlhkost, kterou dokonale předávají kořenům orchidejí a přitom nepřemokřují substrát. Složení substrátu je vyvinuto přesně podle potřeb orchidejí a tvoří tak ideální základ pro zdravý růst a intenzivní kvetení. Složení a forma tohoto substrátu navíc zabezpečí v blízkosti kořenů co nejvyšší obsah vzduchu a ochrání je tak před jejich zahníváním. Tuto recepturu doporučuje Česká orchidejářská společnost.

Návod k použití

Při přesazovnání z kořenů odstraňte zbytky původní zeminy, popřípadě suché nebo poškozené konce kořenů. Na dno nasypte tenkou vrstvu substrátu, rostlinu vsaďte do nádoby a obsypte kořeny až po vrch substrátem, aby se kousky substrátu dostaly mezi všechny kořeny. Pak lehche přímáčkněte. Zalévat začněte až po 1 týdnu po přesazení. S pravidelným přihnojováním začněte asi 2 týdny po přesazení. K zálivce používejte odstátou vodu a její četnost přizpůsobte ročnímu období, teplotě, vlhkosti vzduchu a množství světla. Substrát je velmi vzdušný, takže pokud nezůstane květináč stát ve vodě, nehrozí riziko přemokření.

Tip: Orchideje přesazujte pokaždé 1x za rok, nejlépe na jaře nebo po odkvětu. Zálivku můžete nahradit máčením v odstáté vodě nebo přímo v hnojivé zálivce po okraj květináče na zhruba 4-5 hodin.

První pomoc při zasažení

Při styku s kůží: Zasažená místa omyjte velkým množstvím vody a mýdla. Při zasažení očí: Oční víčka držte otevřená a oči vyplachujte tekoucí vodou po několik minut. Při požití: Ústa vyplachněte vodou a vypijte asi 0,5 l vody. Při vážnějších případech, zejména při alergické reakci, vyhledejte lékařskou pomoc.

Skladování přípravku

Skladujte na suchém místě, v neporušeném obalu. Uchovávejte odděleně od potravin, krmiv, hnojiv a desinfekčních prostředků. Uchovávejte mimo dosah dětí.

fyzikální a chemické vlastnosti

pH 5,0 - 7,0. vlhkost max. 65%, obsah spalitelných látek min. 70%. Obsah rizikových prvků splňuje zákonem stanovené limity v mg/kg sušiny: Cd 2, Pb 100, Hg 1,0, As0, Cr 100, Cu 100, Ni 50, Zn 300.

Doba použitelnosti

Doba použitelnosti 3 roky od data výroby

Balení

3L substátu v plastovém sáčku

Používejte biocidy bezpečně. Před použitím si vždy přečtěte údaje na obalu a připojené informace na výrobku.

Nekopírujte texty ani fotografie. Tento text je chráněn autorským zákonem. K jeho použití potřebujete předchozí písemný souhlas redakce webu www.hubeni-skudcu.cz

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Ostatní
Záruka: 2 roky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: