Solární plašič ptáků SOVA (svítící oči, otáčející se hlava) 43 cm

Kód: 34610
1 450 Kč 1 198,35 Kč bez DPH
Skladem (3 ks)
Můžeme doručit do:
2.2.2023

Zahradní plašič ptáků ve tvaru sovy na solární pohon pro odehnání opeřených škůdců a hlodavců. Vydává reailisticý křik, rotuje hlavou a svítí očima. 24 hodinový chod, detekuje pohyb 360°

Detailní informace

Detailní popis produktu

Sova je v naší přírodě přirozeným predátorem ptáků a hlodavců a proto její dokonalá maketa účinně funguje jako plašič. Sova otáčí hlavou, vydává realistické zvuky a má vsazené reflexní oči, které svítí. Celý elektronický systém je poháněný solární energií, která zajistí chod sovy po celý den. Pomocí snímacího systému dokáže detekovat pohybující se zvířata  8 - 10 m vzdálené. Při zaznamenání pohybu čidlo sepne, detekuje pohyb 360°.V případě potřeby lze spínačem vypnout pouze zvuk, popřípadě zcela vypnout.
Maketu sovy můžete použít všude tam, kde nemůžete z jakéhokoli důvodu aplikovat chemické odpuzovače ptáků. Stojící sovu můžete umístit na rovné plochy, např. na balkon, okenní parapet apod, kde zvláště holubi škodí znečišťováním fasád. Maketa je z odolného plastu a je vodotěsná (lze použít za deště).
Maketa odežene opeřené škůdce, ale i hlodavce ze záhonů, teras, zahrad či ovocných stromů. Může sloužit i jako pěkná dekorace na vaší zahradě či terase.

Návod k použití

Pro umístění zvolte vhodné místo, kde je dostatek přímého slunečního svitu alespoń po dobu 8 hodin. Stojící sovu můžete umístit na rovné vyvýšené plochy, např. na balkon, okenní parapet.
Pro lepší účinek plašiče se nedoporučuje umístění makety přímo na zemi, ale ani na příliš otevřené prostory, jako střechy (senzor pohybu potřebuje objekty na návrat signálů). Nestavte maketu v blízkosti stromů a keřů (pohyb větví a listů by mohl aktivovat senzor pohybu). Nezakrývejte solární panel.

Na spodu makety jsou :
- speciální úchytky, díky kterým je možne maketu upevnit pomocí šroubků
- kulatá krytka - po jejím odstrenění lze maketu postavit na kůl nebo lze do otvoru nasypat písek pro zatížení makety

Plašič může fungovat ve dvou režimech. Plašení uvedeme do provozu pomocí černého spínače na spodní části hlavy (označení nálepkou "Switch here").
Posunutí spínače o jednu úroveň (do středu): sepnutí tichého režimu - sově svítí oči a otáčí hlavou
Posunutí spínače o dvě úrovně: sově svítí oči,otáčí hlavou a vydává realistické zvuky

Pokud je sova vybitá, vypněte ji pomocí vypínače a nechte ji nabít na slunci.

Pro dosažení nejlepších výsledků:
Maketu sovy umístěte na vyvýšené, pro škůdce dobře viditelné místo v období, kdy chcete pozemek nebo úrodu chránit (např. období dozrávání ovoce apod.). Pokud je to možné, je dobré občas měnit místo umístění makety. Po skončení sezóny maketu ukliďte, čímž zabráníte, aby si škůdci na její přítomnost zvykli.

Vlastnosti makety

Rozměry: cca 43 x 21 cm
Odolný plast

Používejte biocidy bezpečně. Před použitím si vždy přečtěte údaje na obalu a připojené informace na výrobku.

Nekopírujte texty ani fotografie.
Tento text je chráněn autorským zákonem. K jeho použití potřebujete předchozí písemný souhlas redakce webu www.hubeni-skudcu.cz

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: