Trápí vás blechy? Přečtěte si, co odpuzuje blechy a jak se jich zbavit

Blechy jsou malé, krev sající potvůrky, které k vám domů nejčastěji zavleče váš domácí mazlíček. Může se totiž dostat do styku s jiným zvířetem, které už se stalo hostitelem blech, anebo projde místem, kde se blechy vyskytují. Nejčastěji se tedy setkáváme s blechou psí. Tu k nám ale může přinést i kočka. A protože blechám nezáleží na tom, čí krev sají, rády si z nich přeskočí i na nás.

blechaZačněte nejdříve s prevencí

Jak zabránit blechám, aby se zabydlely v srsti našeho domácího mazlíčka, a následně v našem domě či bytě? Nejlepší je v tomto případě prevence. Pořiďte svému čtyřnohému miláčkovi speciální obojky proti parazitům, nebo jim kupte u veterináře speciální roztoky. Pokud toto nepomůže, anebo je už pro vás pozdě a blechy se dostaly k vám domů, pak existuje několik způsobů, jak se blech v bytě zbavit.

Zbavte se blech v bytě pomocí sprejů a postřiků

Použijte speciální spreje a postřiky proti blechám do bytu, kterými ošetříte podlahu, stěnu a všechny škvíry, které uvidíte. V případě aplikace těchto přípravků je nutné si dát pozor, jelikož některé z nich mohou být pro zvířata škodlivé.

Využití sprejů a postřiků se dá zkombinovat s dýmovnicemi na hubení hmyzu. Jejich kouř se dostane i do škvír, na které jste při aplikování sprejů zapomněli.

K ošetření nejbližšího okolí zvířat je vhodné využít přírodní biocidy. Ty obsahují složení, které neškodí lidem, ani zvířatům. Prášek je vhodné aplikovat do boudy, pelíšku, kotce či klece, tedy všude tam, kde se zvířata nejčastěji zdržují.

Pro přímé ošetření zvířat existují spreje, které jsou svým složením přizpůsobené tak, aby našim mazlíčkům neublížili a zároveň zlikvidovaly všechny parazity, kteří se jim zabydlely v kožíšku.

 

KOUPIT SPREJ NA BLECHY

KOUPIT BIOCID PROTI PARAZITŮM

KOUPIT ODPUZOVAČ PARAZITŮ PRO PSY A KOČKY