Postřiky na mšici vlnatku krvavou - chraňte své jabloně

Vlnatka krvavá je mšice, která napadá a poškozuje rostliny. Vyskytuje se zejména na ovocných stromech, jako jsou jabloně. Najít ho můžeme také na hlohu, hlohyni či kdoulovci. Přítomnost vlnatky na stromě poznáte snadno podle toho, že se na stromu začnou objevovat bílé povlaky, které pokrývají kolonie mšic.

vlnatka krvavá

Co vše může mšice vlnatka způsobit

Nejčastějšími důsledky po napadení vlnatkou je snížení výnosů ovocných stromů, dále způsobují deformací a odumírání větví. V nejkrajnějším případě může dokonce dojít k předčasnému odumření celého stromu.

Jak se co nejúčinněji zbavit vlnatky

Pokud se vlnatka krvavá na vašich stromech už vyskytla, pak je nejlepší ji zlikvidovat pomocí chemického postřiku. Například insekticidní přípravek Mospilan 20SP je proti vlnatkám velmi účinný. Jeho použití je jednoduché. Stačí ho jen smíchat s vodou a pak už jen aplikovat na napadnutý strom. 

Prevence proti vlnatkám

Pokud u vás došlo k výskytu vlnatky, tak přestože jste se jich zbavili, je vhodné se pojistit pomocí tzv. zimního postřiku, který slouží jako prevence proti vlnatkám a zajistí likvidaci i těch vlnatek, které vašemu předchozímu ničení unikly.

Další možnou prevencí jsou např. provzdušnění koruny a dostatek světla. Vlnatky také někdy nepřežijí zimu. A to pokud teplota v zimě klesne na – 20 stupňů. K prevenci také patří ošetřování všech ran na stromech, které jsou způsobeny např. řezem.

 

KOUPIT MOSTPILAN 20SP