Na co si dát pozor při pěstování muškátů

Muškáty patří k nejoblíbenějším balkonovým květinám. Roky můžeme vidět, jak v rozkvětu zdobí obrovské množství balkónů po celé republice. Připomeňme si tedy, jak zajistit, aby muškáty či chcete-li pelargonie, nádherně vykvetly.

muškát2

Vyberte vhodné místo

Pokud chcete pěstovat muškáty, měli byste se zamyslet nad tím, kam je umístíte. Nejlepší jsou pro ně slunná stanoviště. Na konci podzimu a v zimě je však vhodné je přemístit do spíše chladnější místnosti, např. do sklepa, kde se teplota pohybuje mezi 10 až 15 stupni Celsia.

Zálivka a hnojení

Pokud chcete, aby vám květy dlouho vydržely, pak je nesmíte zalévat přes listy. Výhodou muškátů také je, že jim nebude vadit, pokud je občas zapomenete zalít. Nicméně pokud budou na suchu moc dlouho, pak to může ovlivnit jejich velikost a množství květů.

Muškáty je samozřejmě vhodné hnojit. Nejlepší je využití hnojiv určených přímo pro hnojení muškátů. Využít můžete např. Elixír na muškáty, který zajistí rostlinám nezbytnou výživu po dobu čtyř týdnů. Dalším vhodným přípravkem je BIOPON Natural Vermikompost. Jedná se o produkt, který je vyroben z vermikompostu, což je přírodní výluh, který vznikl díky činnosti žížal.

Pozor na mšice na muškátech

Muškáty, stejně jako jiné rostliny mohou trpět různými škůdci. Patří mezi ně také mšice, kterých se můžete zbavit např. pomocí Mospilan 20 SP, který je určen na hubení škůdců, zejména mšic, na okrasných rostlinách.

Jak se o muškáty postarat v zimě

Setkání s mrazy je pro muškáty v podstatě fatální. Proto je vhodné je přestěhovat do místnosti, ve které se teplota drží kolem 10 stupňů a zalévat je asi tak jednou, maximálně dvakrát za měsíc. A samozřejmě je vhodné rostliny v tuto dobu nehnojit a nechat je v klidu spát.

KOUPIT ELIXÍR NA MUŠKÁTY KOUPIT MOSPILAN 20 SP