Zachraňte svou domácnost před šatními a potravinovými moly

Moli jsou nevítaní společníci, kteří čas od času potrápí každého z nás. Můžeme je najít jak ve skříni, kde nám můžou dělat díry v oblečení, tak i v potravinách nebo dokonce v knihách (v tomto případě jich však musíte mít opravdu mnoho).

mol_1

Jak zničit potravinové moly

Nejčastěji se v našich domácnostech můžeme setkat s moly potravinovými, kterým se také říká zavíječ moučný. Tito malí motýlci se nejčastěji vyskytují v mouce nebo v obilovinách. Nejlepším způsobem, jak si poradit s moly v kuchyni, je přesypat nakoupené potraviny do čistých uzavíratelných nádob a pravidelně čistit skříně. Některé potraviny můžete také zamrazit a tím zabránit jejich napadení různými škůdci. 

Pokud se však u vás potravinoví moli již vyskytli, pak se jich můžete zbavit následujícími způsoby:

  • Můžete využít lepové pasti na potravinové moly, které zneškodní menší počet molů a také může sloužit jako prevence či indikátor výskytu molů
  • Pokud máte pocit, že se u vás vyskytuje více molů, pak byste měli ošetřit vaši skříň pomocí postřiku proti molům 

Co použít proti šatním molům ve skříni

Mol šatní si rád pochutnává zejména na vlněném oblečení v našich skříních. Nicméně v tomto případě nám škodí spíše housenka, než samotný motýl. Její vývoj se odvíjí hlavně od množství a kvality potravy. Může tedy trvat v rozmezí od 35 dnů až po 2 a půl roku.

Jako v i v jiných případech je dobré dodržovat prevenci, kterou je praní i nepoužívaného oblečení, vyklepávání koberců nebo také přemístění oblečení na jiná místa. Pokud Vám tyto metody nepomáhají, můžete využít následující:

  • Do skříní můžete umístit lepové pasti na šatní moly
  • Využít můžete i kuličky na hubení molů, které odpuzují a také hubí moly ve všech vývojových stádiích
  • Oděv můžete ošetřit pomocí spreje Bros proti šatním molům

 

V BŘEZNU NAVÍC MŮŽETE UŠETŘIT 10 % Z NÁKUPU TĚCHTO PRODUKTŮ S KÓDEM BREZEN10!

 

KOUPIT PASTI NA MOLY KOUPIT ODPUZOVAČE MOLŮ KOUPIT SPREJE PROTI MOLŮM

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení