Zachraňte svou domácnost před šatními a potravinovými moly

Moli jsou nevítaní společníci, kteří čas od času potrápí každého z nás. Můžeme je najít jak ve skříni, kde nám můžou dělat díry v oblečení, tak i v potravinách nebo dokonce v knihách (v tomto případě jich však musíte mít opravdu mnoho).

mol_1

Jak zničit potravinové moly

Nejčastěji se v našich domácnostech můžeme setkat s moly potravinovými, kterým se také říká zavíječ moučný. Tito malí motýlci se nejčastěji vyskytují v mouce nebo v obilovinách. Nejlepším způsobem, jak si poradit s moly v kuchyni, je přesypat nakoupené potraviny do čistých uzavíratelných nádob a pravidelně čistit skříně. Některé potraviny můžete také zamrazit a tím zabránit jejich napadení různými škůdci. 

Pokud se však u vás potravinoví moli již vyskytli, pak se jich můžete zbavit následujícími způsoby:

  • Můžete využít lepové pasti na potravinové moly, které zneškodní menší počet molů a také může sloužit jako prevence či indikátor výskytu molů
  • Pokud máte pocit, že se u vás vyskytuje více molů, pak byste měli ošetřit vaši skříň pomocí postřiku proti molům 

Co použít proti šatním molům ve skříni

Mol šatní si rád pochutnává zejména na vlněném oblečení v našich skříních. Nicméně v tomto případě nám škodí spíše housenka, než samotný motýl. Její vývoj se odvíjí hlavně od množství a kvality potravy. Může tedy trvat v rozmezí od 35 dnů až po 2 a půl roku.

Jako v i v jiných případech je dobré dodržovat prevenci, kterou je praní i nepoužívaného oblečení, vyklepávání koberců nebo také přemístění oblečení na jiná místa. Pokud Vám tyto metody nepomáhají, můžete využít následující:

  • Do skříní můžete umístit lepové pasti na šatní moly
  • Využít můžete i kuličky na hubení molů, které odpuzují a také hubí moly ve všech vývojových stádiích
  • Oděv můžete ošetřit pomocí spreje Bros proti šatním molům

 

V BŘEZNU NAVÍC MŮŽETE UŠETŘIT 10 % Z NÁKUPU TĚCHTO PRODUKTŮ S KÓDEM BREZEN10!

 

KOUPIT PASTI NA MOLY KOUPIT ODPUZOVAČE MOLŮ KOUPIT SPREJE PROTI MOLŮM