Nemaplus antfree - k redukci mravenců 5 miliónů Parazitické hlístice na 5 m2

Kód: 25630
198 Kč 163,64 Kč bez DPH
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Parazitické hlístice rodu Steinernema feltiae k redukci výskytu mravenců na zahradě, ve sklenících nebo v květináčích. Na ošetření plochy 5 m2.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hlístice rozesíláme od pondělí do středy.
Zboží objednané ve středu po 11té hodině předáme dopravci až v pondělí.

Působení parazitických hlístic Nemaplus antfree

Parazitické hlístice rodu Steinernema feltiae patří mezi přirozené nepřítele mravenců, jejich dělníů i královny. Proto po aplikaci těchto hlístic do mraveniště mravenci po několika málo dnech opouštějí hnízdo. V půdě, která je ošetřená parazitickými hlísticemi si nevytváří nová hnízda.
Šetrnost použití Nemaplusu antfree spočívá v tom, že mravence nezahubí, ale přinutí je k opuštění místa výskytu.

Aplikace Nemaplus antfree

Parazitické hlístice aplikujte v období dubna - září, při minimální teplotě půdy 8 °C. Aplikaci doporučujeme navečer nebo brzy ráno, případně i za deště. Při vyšších teplotách a přímém slunečním svitu klesá účinnost nematod. Půda by měla zůstat vlhká ještě 2 týdny po aplikaci.
Jedna aplikace parazitických hlístic chrání ošetřenou plochu po dobu zhruba 6 týdnů. Omezená aktivita mravenců je viditelná do 3 dnů od aplikace.

Parazitické hlístice aplikujte ihned po obdržení a použijte celý obsah balení najednou.

5 mil hlístic je na ošetření plochy 5 m2

Plodina, oblast použití: okrasné rostliny, zelenina, zahrady, stromy, keře, nezpevněné plochy, pěstební substráty, trávníky, květináče.

Příprava aplikační kapaliny:
Postřik: před aplikací důkladně propláchněte aplikační zařízení vodou, obzvláště pokud před tím bylo použito na postřik insekticidem či nematocidem. Odstraňte všechny filtry v aplikačním zařízení (v trubicích i v trysce). Použijte postřikovač s otvorem trysky min. 0,8mm. Nepřekročte tlak čerpadla 5 barů. Do 5 l nádoby s vodou při průběžném míchání přidejte balení 5 mil parazitických hlístic a dobře promíchejte. Suspenzi nalejte do nádoby postřikovače a doplňte na plný objem - 5 l naředěné suspenze postačí na 5 m2 ošetřované plochy. Postřik provádějte za průběžného míchání, aby se zabránilo usazování nematod, dokud veškerá aplikační kapalina není spotřebována.
Zálivka: před aplikací důkladně propláchněte aplikační zařízení vodou, obzvláště pokud před tím bylo použito na ošetření insekticidem či nematocidem. Do menší nádoby s 0,5 l vody při průběžném míchání přidejte patřičné balení 5 mil. parazitických hlístic a dobře promíchejte. Suspenzi nalejte do konve a doplňte na konečný objem 5 l. Takto naředěné suspenze postačí na 5 m2 ošetřované plochy.
Bodová aplikace: připravte suspenzi obdobně jako pro zálivku. Naberte požadované množství suspenze do aplikátoru / stříkačky a vstříkněte několikrát přímo do hnízda.
Připravené množství 5 l suspenze postačí až na 10 mravenišť.

skladování

Je vhodné aplikovat co nejdříve po dodání, pokud není možné, tak skladovat v lednici při teplotě 4 – 10 °C. Přípravek nikdy nevystavujte mrazu nebo teplotám vyšším než 30 °C.

Bezpečnost

Nemaplust antfree není nijak zdravotně závadný, ani nepoškozuje životní prostředí.

Osobní ochranné pracovní prostredky: Dodržují se bežná hygienická a bezpečnostní opatření pro práci s biologickými přípravky na bázi makroorganismů. Používejte bežné osobní ochranné prostředky. Při práci spřípravkem nejezte, nepijte, nekuřte. Po práci si umyjte ruce vodou a mýdlem.

 

Nekopírujte texty ani fotografie. Tento text je chráněn autorským zákonem. K jeho použití potřebujete předchozí písemný souhlas redakce webu www.hubeni-skudcu.cz 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: