Floria Travin 800 g granulované trávníkové hnojivo pro dokonalou výživu, s účinkem proti plevelům a mechům

Kód: 18137
125 Kč 103,31 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
31.1.2023

Granulované trávníkové hnojivo, které vyřeší problém s plevely, mechy a zároveň vyživí trávník a aktivuje půdu. Působí po dobu 2 měsíců. Jednoduchá aplikace přímo do trávníku pomocí praktického sypátka. Hnojivo je bezpečné pro domácí mazlíčky.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Charakteristika přípravku

Jedná se o speciální granulované trávníkové hnojivo, které nám vyřeší problém s plevely, mechy a zároveň vyživí trávník. Obsahuje dva selektivní herbicidy, které likvidují drobné dvouděložné plevele, jako jsou sedmikrásky, pampelišky, jitrocel a  mnoho dalších a přitom trávě neuškodí. Po aplikaci tohoto granulovaného hnojiva dojde k pozvolnému uvolňování těchto herbicidních látek do půdy a z té se pak dostávají do plevelů přes drobné kořínky. Obsahuje granulky hnojiva s vyváženým množstvím dusíku, fosforu, draslíku, hořčíku a stopových prvků, které dodávají trávníku dokonalou výživu. Dále obsahuje granulky s obsahem zeolitu - horniny, která neutralizuje a provzdušňuje půdu, zlepšuje vodní režim a tak tvoří prostředí nevhodné pro růst mechů. Přítomnost zeolitového substrátu vzhledem ke svým sorbčním schopnostem také zaručuje rovnoměrné a pravidelné přijímání živin v ošetřené lokalitě. Díky srážkám nebo zavlažení dochází k nastartování a uvolnění herbicidů a zároveň k postupnému uvolňování živin. Aplikace hnojiva je snadná - hnojivo se sype přímo do trávníku pomocí praktického sypátka.

Návod k použití

na 1m² plochy trávníku rovnoměrně rozsypte 30g TRAVINU pomocí aplikátoru

Aplikujte 1 x za rok. Optimální doba použití je v době rané vegetace (duben - červen), jinak lze Travin použít po celou dobu vegetace (kromě podzimu) podle potřeby daného trávníku, ročního období a míry zaplevelení. Přípravek se aplikuje rovnoměrně rozhozem pomocí sypátka. Před aplikací je půdu nutné zavlažit nebo aplikovat v době po srážkách, aby došlo  k nastartování a uvolnění herbicidů a zároveň k uvolnění živin. Nepoužívejte v jakkoliv poškozených nebo oslabených porostech. Neaplikujte do 2 dnů po sečení trávníku. Neaplikujte v blízkosti betonových dlaždic a obrubníků, při zasažení by mohlo dojít k jejich nevratnému znečištění. Při aplikaci použijte ochranné rukavice. Během ochranné lhůty jenutno zamezit vstupu domácích zvířat, které požírají nebo olizují travní porost.

První pomoc při zasažení

Při nadýchání: Přerušte práci a odejděte mimo ošetřovanou oblast.
Při styku s kůží: Opláchněte kůži velkým množstvím vody (pokud možno teplé) a mýdla.
Při zasažení očí: Odstraňte kontaktní čočky (je-li třeba), opláchněte oči vodou nebo očními kapkami, mějte při tomotevřené oči.
Při požití: Při požití důkladně opláchněte ústa vodou. Nikdy nedávejte osobě v bezvědomí nic do úst. Nevyvolávejte zvracení. Okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc, ukažte lékaři štítek a balení produktu.

Skladování přípravku

výrobek skladujte na suchých, dobře větraných místech, při teplotě od + 5 °C do 30 °C, mimo dosah dětí, odděleně od potravin.

Složení

Účinná látka: klopyralid 0,8 g/kg ve formě olaminu 1,05 g/kg, fluroxypyr 0,67 g /kg ve formě meptylu 0,96 g/kg

Doba použitelnosti

Doba použitelnosti 3 roky od data výroby

Balení

plastová dóza s 800g pro 27m²

Upozornění související s bezpečností

Při aplikaci použijte ochranné rukavice. Uchovávejte mimo dosah dětí. Během ochranné lhůty jenutno zamezit vstupu domácích zvířat, které požírají nebo olizují travní porost.

Používejte biocidy bezpečně. Před použitím si vždy přečtěte údaje na obalu a připojené informace na výrobku.

Nekopírujte texty ani fotografie. Tento text je chráněn autorským zákonem. K jeho použití potřebujete předchozí písemný souhlas redakce webu www.hubeni-skudcu.cz 

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Trávníková hnojiva
Záruka: 2 roky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: