Hořká sůl krystalické hořečnaté hnojivo proti žloutnutí listů a hnědnutí jehlic

Kód: 18457
65 Kč 53,72 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
2.2.2023

Krystalické hořečnaté hnojivo určené pro rychlé odstranění skrytého i zjevného nedostatku hořčíku. Nedostatek hořčíku se projevuje hnědnutím a zvýšeným opadáváním jehličí nebo žloutnutím listů. Podporuje tvorbu plodů. Je vhodné pro všechny rostliny na zahradě.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Charakteristika přípravku Hořká sůl

Jedná se o krystalické hořečnaté hnojivo určené k hnojení zeleniny, ovocných stromů a keřů, vinné révy a okrasných jehličnanů. Hořká sůl dodává rostlinám tolik důležitý hořčík, který je základní stavební látkou listové zelelně (chlorofylu) a je okamžitě pro rostliny přijatelný. Nedostatek hořčíku se projevuje hnědnutím a zvýšeným opadáváním jehličí nebo žloutnutím listů, sníženou plodnostní rostlin a kvalitou plodů. Toto hnojivo navíc zlepšuje využitelnost ostatních živin (dusíku, fosfotu, draslíku). Výhodou tohoto hnojiva je jeho snadná aplikace rozhozem a lze je použít i pro listové hnojení.

Návod k použití

Aplikace rozhozem: Hnojivo aplikujte rovnoměrným rozhozem na povrch půdy v okolí rosltin. Důkladně zalijte, aby krystaly hnojiva nezůstaly na rostlinách a rozpustily se.
Aplikace zálivkou: Pro snažší a rovnoměrnější aplikaci je vhodné rozpustit 20 až 50 g v 10 l konvi s vodou (10l hnovivé zálivky vystačí na 10 ). Aplikace na list postřikem - 20- 30 g rozpusťte v 1 l vody a aplikujte postřikovačem na list.
Aplikaci na list provádějte v ranních nebo večerních hodinách. Za intenzivního slunečního záření hrozí u citlivých kultur nebezpečí popálení. Při akutním nedostatku hořčíku v půdě aplikujte cca 1 x za měsíc.

Doporučené dávkování:
Zelenina (v období max. přírustku hmoty), konifery (při příznacích nedostatku hořčíku), brambory (do květu - při ošetření proti plísni)- 2-3 g / 1 m²
Ovocné stromy (do tvorby plodů) - 2 g / 1 m²
Hrách, bob (před květem) - 5 g / 1 m²
Vinná réva (po odkvětu do začátku srpna) - 3-5 g / 1 m²

První pomoc při zasažení

Všeobecné pokyny: Pokud se při práci s výrobkem objeví projevy, které je nutné řešit ve spolupráci s lékařem, informujte lékaře o názvu výrobku a o jeho dodavateli nebo poskytněte lékaři označení výrobku uvedené na obalu. Důvodem nevolnosti s velkou pravděpodobností nejsou nebezpečné vlastnosti hnojiva.
Při nadýchání:
Vyvést na čerstvý vzduch.
Při styku s kůží:
Odložit znečištěný oděv a ochranné pomůcky. Omýt velkým množstvím vody.
Při zasažení očí: Rozevřít oční víčka a vypláchnout velkým množstvím vody. Pokud by po výplachu očí přetrvávaly intenzivní pocity a projevy jejich podráždění, doporučuje se vyhledat lékařskou pomoc
Při požití: Vypláchnout ústa. Pokud by se po požití výrobku objevily příznaky vážnějšího podráždění zažívacích orgánů nebo nevolnost, je vhodné vyhledat pomoc lékaře.

Skladování přípravku

výrobek skladujte na suchých, dobře větraných místech, v původním uzavřeném obalu, mimo dosah dětí, odděleně od potravin, nápojů a krmiv.

Složení

MgO 16%, SO3 32,5 %,

Balení

1 kg hnojiva v plastovém sáčku

Upozornění související s bezpečností

Nejezte, nekuřte a nepijte při používání. Zamezte styku s kůží a očima. Používejte vhodný ochranný oděv a ochranné rukavice.

P101 Je-li nutná lékařská pomoc, mějte po ruce obal nebo štítek výrobku
P102 Uchovávejte mimo dosah dětí.

Používejte biocidy bezpečně. Před použitím si vždy přečtěte údaje na obalu a připojené informace na výrobku.

Nekopírujte texty ani fotografie. Tento text je chráněn autorským zákonem. K jeho použití potřebujete předchozí písemný souhlas redakce webu www.hubeni-skudcu.cz 

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Krystalická hnojiva
Záruka: 2 roky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: