Živolovné pasti na myši

Myši se do lidských příbytků nejčastěji stahují v zimních měsících. Láká je jídlo i příjemně vytopené zdi. Napáchat tu ale mohou značnou paseku: okusují kabely, znehodnocují jídlo, a navíc mohou přenášet některé nepříjemné nemoci.

Jak chytit myš do pasti?


Nechcete-li hned sáhnout po radikálních řešeních, jako je třeba jed na myši, můžete myš odchytit do živolovné pasti. Poté už jen stačí ji někde daleko od domu vypustit. Jak na to?

1. Zjistěte, kudy myši do vašeho domu chodí


Myši za sebou nechávají řadu stop. Většinou je prozradí hromádky trusu, napovědět vám ale mohou i okousané kabely nebo zdi. Okolí těchto míst jemně posypejte moukou, podle stop v mouce pak poznáte, odkud myši přišly.

2. Zamezte myším v přístupu do domu


Myši jsou malé a pružné. A prolézt dokážou i škvírou o velikosti drobné mince. Všechny spáry a škvíry, kterými se myši do vašeho domu dostávají, proto důkladně ucpěte (sádrou nebo speciálním tmelem proti hlodavcům, naopak polyuretanové pěně se vyhněte).

3. Rozmístěte živolovné pasti


Živolovné pasti na myši mají oproti klasickým pastičkám několik výhod. Myš nezabijíte - můžete ji vypustit do přírody. Do klasické pastičky chytnete vždy jen jednu myš, kdežto do živolovné pasti jich chytíte několik naráz.

Důležité je zvolit vhodnou návnadu, která myši do pasti přiláká. Ideální je sýr, opečená slanina, ořechy, opečený chleba, případně profesionální návnady.

Důležité je i umístění pasti. Pasti nikdy nedávejte doprostřed místnosti. Vždy je dávejte ke zdi, nebo do rohu.Některé živolovné pasti chytí pouze jednu myš, ty lepší jich odchytí větší množství.

kovová živolovná past na myši rohová

Rohové živolovné pasti pro umístěni do rohu místnosti - rohová živolovná past na myši

živolovná pastička na myši

Živolovná past má vchody z obou stran. Uvnitř vchodu jsou sklopná dvířka, která pusti myši dovnitř, ale ven už se nedostanou.

živolovná past na myši

Kovová živolovná past vhodná pro umístění u stěny - živolovná past na myši.

past na více myší

Živolovná past má vchody z obou stran. Uvnitř vchodu jsou sklopná dvířka, která pusti myši dovnitř, ale ven už se nedostanou.