Jak se zbavit octomilek

hrozny

Jak se k nám octomilky dostanou


Octomilky se často dostanou do domácnosti již na ovoci v podobě vajíček a pak se vylíhnou. Hlavně v létě ovoce rychleji zraje a hnije, což přitahuje pozornost mušek zvenku a začnou klást vajíčka do koše na odpadky a na nechráněné ovoce. Pokud máte v domácnosti sirupy, je možné, že pár kapek tekutiny na nádobě nebo sklenici, které ukáply, octomilky přilákaly. Kromě toho octomilky přitahuje, stejně jako hniloba, i odpad nacházející se v odpadních trubkách.

Prevence


Je dobré si donesené ovoce a zeleninu očistit a uchovávat ji v lednici v prodyšných, ale přikrytých místech. Nutné je také zbytky ovoce a zeleniny vyhodit každý den z bytu, aby nehnilo v domácnosti a nepřitahovalo pozornost.

Jedním ze zvláštních způsobů prevence je nepřelévání květin. Octomilky mokrou hlínu velice rády využívají pro na kladení vajíček. Nezoufejte, pokud naleznete octomilky doma, ačkoli dodržujete čistotu seč můžete. Často si tyto malé nezbedy přineseme domů, aniž bychom o tom věděli.

Přípravky proti octomilkám

Lapače na octomilky


Předtím, než se pustíte do likvidace octomilek jako takové, zjistěte příčinu jejich výskytu. Bojovat proti těmto stvoření jinak nemá příliš smysl. Nyní si řekněme, co platí na octomilky. Velice účinným prostředkem při hubení octomilek je lapač. Můžete ho buď vyrobit, nebo si ušetřit práci a pořídit si ho rovnou s návnadou. Princip lapače je velice jednoduchý. Jedná se o nádobu, jejíž konstrukční řešení umožní octomilce vletět dovnitř, ale zpátky se již nedostanou.

Silný přírodní antraktant umístěn uvnitř nádoby, je pro octomilky lákavý stejně jako shnilé ovoce. Kromě lapačů existují i spreje proti octomilkám a létajícímu hmyzu všeobecně. Postřik pořádně protřepejte a posléze nastříkejte na místa, kde se octomilky nejčastěji vyskytují. Pokud bude třeba, nebojte se celý proces opakovat.