Nematop - hubení lalokonosců - 50 milionů hlístic Parazitické hlístice proti lalokonoscům na 100 m2

Kód: 25191
Tip
Značka: E-nema
1 120 Kč 925,62 Kč bez DPH
Skladem (> 5 ks)
Můžeme doručit do:
22.10.2021

Parazitické hlístice rodu Heterorhabditis prodávané pod obchodním názvem Nematop napadají larvy lalokonosců žijící v půdě. Hlístice (označované také jako Nematody) se v půdě aktivně pohybují a čichem vyhledávají larvy lalokonosců. Napadené larvy lalokonosců do několika dní hynou a hlístice se z nich šíří dál. Aplikace těchto mikroskopických pomocníků je ekologická, jednoduchá a velmi účinná.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hlístice rozesíláme od pondělí do středy.
Zboží objednané ve středu po 11té hodině předáme dopravci až v pondělí.

 

Jak parazitické hlístice likvidují larvy lalokonosců?

Nematop je biologická ochrana proti larvám lalokonosů, které poškozují kořenové krčky a kořenové systémy okrasných rostlin. V balení najdete přesně 50 miliónů larev rodu Heterorhabditis, které po aplikaci přípravku Nematop začínají okamžitě aktivně vyhledávat pomocí čichu larvy škodlivých lalokonosců. Do těl lalokonosců se parazitické hlístice dostávají skrze dýchací či trávicí ústrojí. Po napadení dochází postupně k poškození jednotlivých funkcí těla larev lalokonosce a po 48 hodinách k jejich uhynutí.

Samice parazitických hlístic po té pokračují v těle hostitele kladením vajíček. Jedna samice vyprodukuje až 1500 vajíček. Po vylíhnutí larvy parazitických hlístic pokračují ve svém úkolu a hledají další larvy lalokonosců. Parazitické hlístice se množí a šíří, mají-li dostatek potravy, až 6 týdnů. Po tu dobu jsou okrasné dřeviny i rostliny chráněné proti larvám lalokonoscům.

Balení 50 miliónů ks postačí na ošetření 100 m2 nebo na 1000 nádob o objemu 5 l (100 ml suspenze/nádoba).

Aplikace parazitických hlístic Nematop

Kdy aplikovat parazitické hlístice

Hlístice aplikujeme okamžitě po objevení prvních larev lalokonosců. Aplikaci provádíme v od 4. do 10. měsíce. V případě, že aplikujete přípravek Nematop v letním období, provádějte aplikaci ve večerních hodinách a půdu provlhčete, aby aplikace byla úspěšná.

Parazitické hlístice aplikujte co nejdříve po doručení. Vždy použijte celý obsah balení najednou, nic si nenechávejte na pozdější použití.

Jak postupujeme při aplikaci parazitických hlístic Nematop

Obsah balení Nematop Parazitické hlístice 50 miliónů rozmíchejte v 8 l vody o teplotě cca 18 – 25 °C (pokojová teplota) a 3 minuty nechte odstát.

Vzniklou suspenzi aplikujte postřikem nebo zálivkou. Roztok můžete také aplikovat kapkovou závlahou či mikrozávlahou.

Přípravek aplikujte až když denní teploty v rozmezí 12 až 25 °C  během dne neklesají a drží se alespoň po několik hodin. V případě, že přípravek chcete použít během letních měsíců, aplikaci provádějte brzo ráno nebo pozdě večer. Půda musí být před použitím přípravku Nematop řádně provlhčena a neměla by vyschnout ani následující 3 – 4 týdny po ošetření. Nemusíte se bát, že by se půda parazitickými hlísticemi předávkovala, larvy po několika dnech bez potravy uhynou.

Kde aplikovat parazitické hlístice Nematop

Parazitické hlístice je možné aplikovat do pěstebních substrátů, květináčů nebo okrasných zahrad.

Skladování parazitických hlístic Nematop

Vzhledem k tomu, že přípravek Nematop je biologického původu, doporučujeme jeho aplikaci ihned po obdržení balení, nejpozději do 6 týdnů od data výroby. Krátkodobé uskladnění je možné v uzavřených originálních obalech na suchém místě při teplotě cca 4 – 12 °C.

Upozornění související s bezpečností

P102 Uchovávejte mimo dosah dětí
P280 Používejte ochranné rukavice/ochranný oděv
P501 Odstraňte obsah/obal předáním do sběrného dvora
EUH401 Dodržujte pokyny pro používání, abyste se vyvarovali rizik pro lidské zdraví a životní prostředí.

Název a množství účinné složky: Heterorhabditis bacteriophora 18%

Evidenční číslo přípravku: 1750-0B

Tento výrobek je možné použít v ekologickém zemědělství dle Nařízení Rady (ES) č. 834/2007 a Nařízení Komise (ES) č.889/2008 o ekologické produkci a označování ekologických produktů.

Kompatibilita přípravku Nematop s jinými prostředky

Parazitické hlístice Nematop nelze používat současně s toxickými chemickými postřiky.

Používejte biocidy bezpečně. Před použitím si vždy přečtěte údaje na obalu a připojené informace na výrobku.

Nekopírujte texty ani fotografie. Tento text je chráněn autorským zákonem. K jeho použití potřebujete předchozí písemný souhlas redakce webu www.hubeni-skudcu.cz 

 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: