Weitech WK 0052 Plašič kun s LED bleskem ultrazvukový plašič-odpuzovač zvířat

Kód: 11007
1 488 Kč 1 229,75 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
8.2.2023

účinnost:  na plochu až 200m²
odpuzuje: kuny, kočky, psy, volavky,..
napájení:  baterie, nebo do zásuvky

Přístroj plaší velké množství škůdců nebo zvířat, které nechceme mít v okolí svého obydlí nebo zahrady. Můžeme jej však stejně dobře použít i v komerčních a zemědělských prostorách. Plašič je účiný proti kunám, volavkám, zajícům, liškám, srnám, kočkám a psům. Přístroj ochrání plochu až 200 m².

Detailní informace

Detailní popis produktu

Na jakém principu plašič funguje?

Plašič je vybaven infračerveným čidlem pohybu. V případě, že se k němu zvíře přiblíží na vzdálenost menší než 13 – 14 metrů dojde k automatickému spuštění po dobu 7 sekund. V případě, že pohyb pokračuje, přístroj se po pěti sekundách opět spustí. Plašič kun a dalších škůdců funguje na dvojím, kombinovaném principu. Vydává pro zvířata nepříjemný zvuk a zároveň je zastrašuje pomocí krátkých, intenzivních světelných záblesků vydávaných LED bleskem.Výhodou je, že i když si některá zvířata mohou na ultrazvuk časem zvyknout, na intenzivní světlo si nezvyknou nikdy, vždy se ho budou bát a nepřiblíží se, kam nemají.

Volba správné frekvence pro nejlepší účinek plašiče

Na plašiči je možné nastavit, která zvířata má odpuzovat. Podle zvoleného programu vydává plašič různé zvukové frekvence.
Program číslo 1 vydává nejvyšší frekvenci (+/- 24 KHz) a
program číslo 7 nejnižší (+/- 15 KHz).
1 až 7 je účinný proti kočkám
2 až 7 proti psům
3-7 proti liškám
4-7 proti kunám
5-7 proti králíkům
6-7 proti volavkám
Starší psi již hůře slyší vysoké frekvence, proto je proti psům vhodnější použít program 4, 5, 6 nebo dokonce 7.

Plašič vydává zvuk v rozsahu od 15 do 24 KHz. Lidské ucho je schopné zaznamenat zvuky nad 20 KHz. V závislosti na zvoleném programu tak můžete slyšet slabý pískavý zvuk.
Největší plochu plašič pokryje na nižších frekvencích, program číslo 7 má největší pokrytí (200m²).

Instalace

Plašič odolává větru, dešti sněhu i nízké teplotě. Stačí ho umístit na místo a kromě občasné výměny baterií nevyžaduje prakticky žádnou péči.Senzor snímá pohyb v rozsahu 90°. Nasměrujte jej směrem z kterého očekáváte příchod škůdce.Plašič kun můžete snadno umístit na stěnu plot nebo dřevěný sloupek pomocí držáku ve tvaru písmena L. Nebo jej můžete umístit spodní otočnou základnou na sloupek nebo trubku o průměru 2,5 cm.Zařízení vysílá ultrazvuk vodorovně ve směru čidla. Ideálně umístěte plašič do výšky škůdce, kterého chcete odpuzovat. Nejlepšího účinku dosáhnete, pokud mezi plašičem a škůdcem nejsou žádné překážky, které by mohly bránit detekci nebo odrazit ultrazvuk. Pokud je místo, kde chcete plašič umístit, silně zarostlé rostlinami, možná bude potřeba použít více plašičů. Listy mohou odrážet ultrazvuk jiným než žádaným směrem. Více plašičů použijte také pokud potřebujete ochránit větší plochu. V případě, že máte pocit že si na zařízení škůdci začali zvykat, pomůže jeho přemístění na nové místo. V případě že je plašič umístěn v uzavřeném prostoru, dojde díky odrazu zvuku od stěn ke komplexnímu pokrytí celé plochy.

Rozměry plašiče

8x12x18cm

Napájení plašiče

Plašič kun a dalších zvířat je možné napájet pomocí čtyř baterii typu D nebo síťovým adaptérem. Baterie ani adaptér nejsou součástí balení, je možné je objednat samostatně.Baterie se do přístroje vkládají po odklopení krytky na zadní straně. Před vložením se ujistěte, že je přístroj vypnutý (vypínač v poloze OFF). Dodržujte polaritu baterii uvedenou na základně (znaménka plus a mínus). Délka životnosti baterii se odvíjí od četnosti provozu přístroje.

Doporučení a varování

Buďte prosím dobrými sousedy a používejte plašič jen k ochraně svého pozemku. Nikdy nepřikládejte plašič k uchu, i když je ultrazvuk jen obtížně slyšitelný, jeho hlasitost je ve skutečnosti vysoká. Uchovávejte prosím přístroj mimo dosah dětí.

Používejte biocidy bezpečně. Před použitím si vždy přečtěte údaje na obalu a připojené informace na výrobku.

Nekopírujte texty ani fotografie. Tento text je chráněn autorským zákonem. K jeho použití potřebujete předchozí písemný souhlas redakce webu www.hubeni-skudcu.cz 

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Odpuzovače Weitech
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 0.5 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: