Deramax-Mites Ultrazvukový odpuzovač roztočů

Kód: 29400
ZDARMAZDARMA
0190 Mites
890 Kč 735,54 Kč bez DPH
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

účinnost:  na plochu až 50m²
odpuzuje: roztoče
napájení:  ze sítě (trafo je potřeba dokoupit zvlášť)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kvalitní ultrazvukový odpuzovač roztočů vyráběný v České republice. Použití špičkových součástek a kvalitních materiálů spolu s výrobní technologií povrchové montáže součástek a několikanásobnou kontrolou kvality zajišťuje jeho dlouhodobou životnost a spolehlivost.

Vlastnosti odpuzovače Deramax-Mites:

* Snižuje množství alergenů produkovaných roztoči
* Snižuje množství roztočů
* Bez chemie
* Snadné použití
* Bezpečné pro člověka i domácí zvířata

Využití odpuzovače Deramax‐Mites:

Odpuzovač Deramax‐Mites slouží k ochraně prostoru ve kterém je umístěn před roztoči resp. před jejich prachovými výtrusy, které způsobují alergické reakce jako je alergická rýma a kašel, nebo astma. Jedná se o nejmodernější metodu boje proti roztočům, která je velmi perspektivní a předpokládá se její masové využití v budoucnosti.

Princip činnosti přístroje:

Ultrazvukový odpuzovač roztočů generuje specifický ultrazvukový signál na kmitočtech kolem 40kHz a tím narušuje schopnost roztočů přijímat potravu a současně omezuje jejich reprodukční schopnosti. Dochází tak ke snižování množství alergenů, které jsou obsaženy ve výtrusech roztočů a současně se významně snižuje i celkové množství roztočů.

Nejedná se tedy o v pravém slova smyslu „odpuzovač na roztoče“, který zajistí „vystěhování“ roztočů z chráněného prostoru, ale o zařízení, které redukuje množství roztočů a tím i prachu z jejich výtrusů. Na základě klinických testů bylo potvrzeno, že vhodně využitý ultrazvukový signál má natolik významný vliv na
populaci roztočů, že u pacientů s alergií na roztoče (resp. jejich výtrusy) dochází ke snížení alergických symptomů řádově o desítky procent.

Další klinická studie pak prokazuje, že využití ultrazvukového signálu proti roztočům je při alergii na výtrusy roztočů a při příznacích astmatu stejně efektivní, jako speciální protiroztočové povlečení (povlaky) a chemické prostředky proti roztočům. V rámci prováděných testů bylo možné zásadně snížit dávky léků u skupiny testovaných pacientů s astmatem a jinými alergickými příznaky (např. alergická rýma).

Klinické testy prokázaly, že při využití ultrazvukového signálu v rozsahu kolem 40kHz klesl počet roztočů již po třech měsících. „Nejlepší řešení při problémech s alergizujícím prachem v domácnosti není jeho následné odstraňování, ale zamezení, nebo podstatné snížení již jeho vzniku!

Komfort provozu odpuzovače Deramax‐Mites:

Deramax‐Mites pracuje v kmitočtové oblasti, která je pro člověka za hranicí slyšitelnosti, proto neruší a neobtěžuje své okolí nepříjemným hlukem. Vysoké kmitočty, z rozsahu na kterém zařízení pracuje, již člověk není schopen vnímat ani podprahově. Současně nemá tento přístroj žádný negativní vliv na domácí, nebo hospodářská zvířata jako jsou např. psi, kočky, koně, drůbež, exotické ptactvo apod. Přístroj nepracuje na chemické bázi, proto není nutné žádné doplňování chemikálií a samotný přístroj také nevylučuje žádné chemické látky.

Instalace a dosah signálu odpuzovače Deramax‐Mites:

Dosah signálu tohoto odpuzovače roztočů, je při použití ve vnitřních prostorách dle členitosti prostor až do 50m2. Běžné využití je pro jednu místnost do velikosti 50m2, nebo pro více místností do jejich celkové velikosti 50m2, pokud jsou místnosti propojeny např. trvale otevřenými dveřmi. Instalace odpuzovače na roztoče spočívá jen v jeho umístění do prostoru určeného k ochraně a připojení napájecího zdroje, jinak pracuje zcela automaticky a není nutné žádné nastavování.

Klinické testy prokázaly, že využití ultrazvukového signálu proti roztočům je minimálně stejně účinné, jako speciální protiroztočové povlaky, nebo chemické prostředky k likvidaci roztočů!

Technické údaje odpuzovače roztočů Deramax‐Mites:

Napájení: Externí síťový stabilizovaný zdroj 12V ss. (Není součástí dodávky)
Průměrný příkon: 2W (náklady na měsíční provoz = pouze cca 10Kč)
Dosah ve vnitřních prostorách: do 50m2
Okolní teplota: ‐20st.C až +60st.C
Rozměry: 105x60x40mm (s montážními úchyty)
Hmotnost: 0,068kg
VYROBENO V ČR!

Výsledky výzkumu a klinické studie

Klinický test u pacientů s alergií na prach, symptomy chronické rýmy a astmatu prokázal, že při využití ultrazvukového zařízení proti roztočům, pracujícího na kmitočtu okolo 40kHz došlo během 3 měsíců ke snížení počtu dní s příznaky alergické reakce o 28% a celkový příjem léků u pacientů se snížil o 22%.
Zdroj: Alergologické centrum Merate Hospital, Lecco, Itálie.
Výsledky byly prezentovány na mezinárodním kongresu evropské akademie alergologie a klinické imunologie v Bruselu v r.1999

V rámci další klinické studie bylo prokázáno, že účinnost kontrolního ultrazvukového přístroje proti roztočům je plně srovnatelná se speciálními protiroztočovými povlaky (protiroztočové povlečení) na matrace, deky a polštáře.
Zdroj: Alergologické centrum Merate Hospital, Lecco, Itálie
Výsledky byly prezentovány na mezinárodním kongresu evropské akademie alergologie a klinické imunologie v Lisabonu v r.2000

Další klinická studie pak ukazuje, že účinnost kontrolního ultrazvukového přístroje proti roztočům je srovnatelná s účinností agresivních chemických prostředků určených k likvidaci roztočů.
Zdroj: Alergologické centrum Merate Hospital, Lecco Itálie
Výsledky byly prezentovány na mezinárodním kongresu evropské akademie alergologie a klinické imunologie v Berlíně v r.2001

Zajímavá je také srovnávací klinická studie, která byla provedena u 40 pacientů, kdy každý z pacientů dostal jeden kontrolní ultrazvukový odpuzovač roztočů. Z toho 20 přístrojů bylo plně funkčních a 20 přístrojů bylo deaktivováno, což ovšem pacienti samozřejmě nevěděli. Tato kontrolovaná studie srovnání účinnosti ultrazvukového přístroje proti roztočům versus placebo efekt (deaktivovaný odpuzovač roztočů) ukázala, že po 4 měsících došlo u skupiny 20 pacientů využívajících funkční ultrazvukový přístroj k významnému snížení příznaků rýmy, nočního kašle a kýchání. Kontrolní skupiny obsahovaly vždy 20 osob ve věku od 4 do 15let.
Zdroj: Pediatrické a alergologické oddělení. Nemocnice Macedonio Melloni, Milán, Itálie.
Výsledky byly prezentovány na 5.národním kongresu asociace italských dětských alergologů a imunologů.

Prováděn byl též laboratorní výzkum, který se zabýval měřením množství alergizujících proteinů, které produkuje roztoč Dermatophagoides pteronyssinus, který je i u nás nejrozšířenější a pro alergiky nejškodlivější druh bytového roztoče. Výzkum se zabýval měřením množství alergenů, které produkují roztoči při využití ultrazvukového odpuzovače roztočů v porovnání s množstvím alergenů, které roztoči produkují pokud přístroj využitý není. Výzkum prokázal, že při použití ultrazvukového přístroje došlo dlouhodobě ke snížení množství alergenů o 23%.
Laboratorní test prováděl Prof. L.Suss a Prof. G. Lozzia z Milánské univerzity.

Proč koupit právě odpuzovač Deramax‐Mites?

Deramax‐Mites je kvalitní ultrazvukový přístroj, který generuje intenzivní ultrazvukové signály se specifickým tvarem a v takovém rozsahu kmitočtů, které nemají negativní vliv na člověka, nebo běžné domácí, či hospodářská zvířata. Přístroj nevyžaduje žádnou údržbu a jeho předpokládaná životnost je 20let i více.
„Využití ultrazvukového signálu je z hlediska ceny bezkonkurenčně nejvýhodnějším způsobem řešení problémů s alergizujícím domácím prachem, který obsahuje trus roztočů!„

Jedná se skutečně o Český produkt?

Odpuzovač na roztoče Deramax‐Mites je vyráběný ve shodě s normou ČSN EN ISO 9001:2001 a to fyzicky na území ČR. Výroba odpuzovače Deramax‐Mites je řešena také s ohledem na životní prostředí a možnost snadné recyklace. Součástí prohlášení o shodě je i deklarace RoHS kompatibility, kterou dodržujeme a která vylučuje použití olovnatých a jiných toxických materiálů. K celkovému environmentálnímu chování patří samozřejmě i korektní odvod recyklačních poplatků a zapojení do systému zpětného odběru a využití obalů.

Upozornění:

Tento výrobek není lékařským přístrojem a nenahrazuje odborné vyšetření lékařem ani jiným specializovaným pracovníkem v medicíně. Zdravotní potíže vždy nejdříve konzultujte s lékařem. „Přibližně 25% světové populace je postiženo alergickými poruchami, které jsou většinou způsobeny vdechováním alergenů, roztoči jsou na prvním místě ve světové výrobě vnitřních alergenů“.
K alergii na roztoče (resp. alergii na prach):
Příznaky alergie na roztoče: zánět spojivek – pálení očí, slzení očí rýma – vodnatá rýma, pálení v nose a pocit ucpaného nosu, kýchání ekzém – svědivá, načervenalá kůže
průduškové astma – hvízdavé dýchání, pocit dušnosti, kašel, dýchací obtíže po námaze, nebo v noci. Roztoči jsou nejvýznamnějším spouštěčem tzv. „alergie na prach“ a dalších zejména zkřížených alergií a významným činitelem vzniku astmatu, či chronického kašle. Bytový prach sám o sobě alergickou reakci nezpůsobuje, ale je „nositelem“ trusu roztočů, resp. bílkovin tohoto trusu a tyto proteiny napadají dýchací cesty člověka, nebo domácích zvířat a způsobují výše uvedené příznaky jako je kašel, rýma, astma nebo kožní problémy. Roztoči se živí zejména drobnými odumřelými kožními buňkami lidí nebo zvířat. Nejvhodnější podmínky pro život roztočů tvoří prostředí s teplotou 22 ‐ 26 °C a vlhčí vzduch. Takové prostředí jim ideálně zaručují matrace, polštáře
nebo pokrývky a to i proto, že roztočům se daří nejlépe ve tmě. Sluneční světlo, nízká nebo naopak vysoká teplota a sucho roztoče ničí.

Nejlepším způsobem boje proti roztočům je již preventivní omezování jejich množství, protože alergii nezpůsobují jen proteiny obsažené v jejich trusu, ale také proteiny, které obsahují jejich mrtvá těla, která se po vyschnutí „rozdrobí“ na malé částečky unášené vzduchem jako součást bytového prachu a tyto alergeny jsou poté vdechovány lidmi a domácími zvířaty.

Používejte biocidy bezpečně. Před použitím si vždy přečtěte údaje na obalu a připojené informace na výrobku.

Nekopírujte texty ani fotografie. Tento text je chráněn autorským zákonem. K jeho použití potřebujete předchozí písemný souhlas redakce webu www.hubeni-skudcu.cz 

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Odpuzovače Deramax
Záruka: 2 roky
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: