Deramax-Bat Ultrazvukový odpuzovač‐plašič netopýrů

Kód: 29406
ZDARMAZDARMA
Deramax Bat 01
1 190 Kč 983,47 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
13.12.2022

účinnost:  na plochu až 230 m²
odpuzuje: netopýry
napájení:  ze sítě (trafo je potřeba dokoupit zvlášť)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kvalitní ultrazvukový odpuzovač netopýrů vyráběný v České republice. Použití špičkových součástek a kvalitních materiálů spolu s výrobní technologií povrchové montáže součástek a několikanásobnou kontrolou kvality zajišťuje dlouhodobou životnost a spolehlivost tohoto typu plašiče netopýrů.

Využití odpuzovače‐plašiče Deramax‐Bat:

Deramax‐Bat je určen k využití jako odpuzovač‐plašič netopýrů. Generuje specifické ultrazvukové signály, které jsou pro netopýry velmi nepříjemné, protože působí rušivě a navíc nabourávají jejich echolokační systém, takže po krátkém čase chráněný prostor opouští a hledají si nové útočiště mimo prostor chráněný odpuzovačem. Generované ultrazvukové signály mají automatickou změnu kmitočtu v daném rozsahu, aby si netopýři na signál nezvykli a současně i automatickou změnu výkonu (náhlá změna výkonu), která přispívá k vyšší účinnosti tohoto typu odpuzovače.

UPOZORNĚNÍ: V některých zemích jsou určité druhy netopýrů chráněny, ev. jsou chráněny všechny druhy volně žijících netopýrů. Doporučujeme Vám proto ověřit si zda a jaké druhy netopýrů jsou chráněny ve Vaší zemi. Právní ochraně často nepodléhají jen samotná zvířata, ale i netopýří stanoviště. Např. v České republice jsou všechny druhy netopýrů chráněny zákonem č. 114/1992 Sb., o ochraně přírody a pro manipulaci s netopýry, nebo zásah na jejich stanovišti je třeba si vyžádat výjimku ze zákona od orgánů ochrany přírody.

Deramax‐Bat je určený pro ochranu vnitřních i venkovních prostor. Odpuzovač netopýry nezabíjí, ani nezraňuje, pouze vymezuje prostor ve kterém by se neměli pohybovat.

Komfort provozu plašiče Deramax‐Bat:

Deramax‐Bat pracuje v kmitočtové oblasti, která je pro člověka za hranicí slyšitelnosti, proto neruší a neobtěžuje své okolí nepříjemným hlukem. Vysoké kmitočty, z rozsahu na kterém zařízení pracuje, již člověk není schopen vnímat ani podprahově. Současně nemá tato plašička na kuny a hlodavce žádný negativní vliv na domácí, nebo hospodářská zvířata jako jsou např. psi, kočky, koně, drůbež apod. Tento typ odpuzovače‐plašiče se běžně využívá i v prostorech s chovným ptactvem.
Výjimka: V prostoru chráněném odpuzovačem Deramax‐klasik není vhodné chovat křečky, morčata, laboratorní myši a potkany.

Instalace a rozsah účinnosti plašiče Deramax‐Bat:

Instalace odpuzovače‐plašiče netopýrů spočívá jen v jeho umístění do prostoru určeného k ochraně a připojení napájecího zdroje, jinak pracuje zcela automaticky a není nutné žádné nastavování.
Rozsah účinnosti tohoto odpuzovače‐plašiče netopýrů, je při použití ve vnitřních prostorách dle členitosti prostor až do 230 .
Při použití ve venkovních prostorách je dosah až 18 metrů v úhlu cca 180°.
Pozn. Díky speciální konstrukci odpuzovače je úhel záběru vyzařovaného signálu ve vzdálenosti několika metrů od přístroje rozšířený až na 180°

Ultrazvukový odpuzovač netopýrů Deramax‐Bat je možné použít ve vnitřních, i venkovních prostorách. Zařízení je odolné vůči vlhkosti, nicméně v případě využití ve venkovních prostorách je bezpodmínečně nutné chránit přístroj před přímým vlivem deště a sněhu.

Použití plašiče Deramax-Bat:

Odpuzovač netopýrů je možné použít ve vnitřních i venkovních prostorách.
V případě využití ve venkovních prostorách je bezpodmínečně nutné chránit přístroj před přímým vlivem deště a sněhu!

Uvedení do provozu:

Vsuňte napájecí konektor externího zdroje do napájecí zdířky v přístroji, poté zasuňte napájecí zdroj do zásuvky.
Tím je odpuzovač připraven k použití.

Kontrola činnosti přístroje:

1.Uprostřed dolního okraje čelní strany odpuzovače se v pravidelných intervalech rozsvěcuje červené indikační světlo prosvítající skrz plastovou krabičku. Aby indikační světlo nepůsobilo rušivě, je pouze slabě viditelné (pro viditelnost stačí zastínit uvedenou část krabičky rukou nebo kontrolovat světlo v prostoru s nízkou intenzitou okolního světla.
2.Odpuzovač generuje cca každou sekundu akustický signál („tikání“), toto „tikání“ souvisí s vestavěnou funkcí změny intenzity ultrazvukového signálu, která přispívá k vyšší účinnosti odpuzovače.

Umístění přístroje:

V případě použití uvnitř objektů, je nejvhodnější umístění odpuzovače v místech kudy se netopýři dostávají doobjektu, pokud to není zřejmé, umístěte odpuzovač do rohu chráněné místnosti, s nasměrováním přední částipřístroje na protilehlý roh. V případě použití ve venkovním prostředí se orientujte podle uvedenéhodosahu a úhlu záběru uvedeného v technických údajích.Odpuzovač je vhodné ponechat v chodu i poté, co netopýři chráněný prostor opustí a to z důvodu jejich možnéhonávratu. Zastavěnost prostoru předměty může zásadně snížit dosah přístroje.

POZOR! V některých zemích jsou určité druhy netopýrů chráněny, ev. jsou chráněny všechny druhy volně žijícíchnetopýrů. Doporučujeme Vám proto ověřit si, jaké druhy netopýrů jsou chráněny ve Vaší zemi. Právní ochraněčasto nepodléhají jen samotná zvířata, ale i netopýří stanoviště. Např. v České republice jsou všechny druhynetopýrů chráněny zákonem č. 114/1992 Sb., o ochraně přírody a pro manipulaci s netopýry nebo zásah na jejichstanovišti je třeba si vyžádat výjimku ze zákona od orgánů ochrany přírody.

Upozornění:

Generovaný signál má silný odpuzovací účinek na různé druhy škůdců, nicméně ne vždy je ale možné dosáhnout optimálních výsledků při odpuzování. Některé důvody uvádíme zde:
1.Škůdci mají v prostoru s odpuzovačem nebo v jeho okolí ukrytá mláďata a tato nejsou ochotná opustit.
2.V době velkého nedostatku potravy, kdy jsou škůdci schopní dohledat potravu i v prostoru chráněném odpuzovačem. Je potřeba si uvědomit, že škůdce si pravděpodobně vybere raději stresující zážitek ze signálu odpuzovače, než „smrt v důsledku hladu“.
3.Škůdce může trpět vrozenou nebo získanou vadou sluchu. V tomto případě může být vůči signálu odpuzovače imunní.
Výrobce neodpovídá za ev. škody na majetku a zdraví způsobené škůdci v průběhu použití odpuzovače.

Technické údaje odpuzovače‐plašiče Deramax‐Bat:

Napájení: Externí síťový stabilizovaný zdroj 12V ss. (Není součástí dodávky)
Průměrný příkon: 2W
Dosah ve venkovních prostorách: až 18 metrů. Úhel záběru 180°
Okolní teplota: ‐20 °C až + 60 °C
Rozměry: 105 x 60 x 40 mm (s montážními úchyty)
Hmotnost: 0,068 kg
VYROBENO V ČR!

Proč koupit právě odpuzovač‐plašič netopýrů Deramax‐Bat?

Deramax‐Bat je kvalitní ultrazvukový odpuzovač netopýrů, který generuje intenzivní ultrazvukové signály se specifickým tvarem a rozsahem kmitočtů. Jedná se o výkonné zařízení určené k vymezení pohybu netopýrů v rámci chráněného prostoru.

Jedná se skutečně o Český produkt?

Odpuzovač‐plašič Deramax‐Bat je vyráběný ve shodě s normou ČSN EN ISO 9001:2001 a to fyzicky na území ČR. Výroba odpuzovače Deramax‐Bat je řešena také s ohledem na životní prostředí a možnost snadné recyklace. Součástí prohlášení o shodě je i deklarace RoHS kompatibility, kterou dodržujeme a která vylučuje použití olovnatých a jiných toxických materiálů. K celkovému environmentálnímu chování patří samozřejmě i korektní odvod recyklačních poplatků a zapojení do systému zpětného odběru a využití obalů.

Používejte biocidy bezpečně. Před použitím si vždy přečtěte údaje na obalu a připojené informace na výrobku.

Nekopírujte texty ani fotografie. Tento text je chráněn autorským zákonem. K jeho použití potřebujete předchozí písemný souhlas redakce webu www.hubeni-skudcu.cz 

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Odpuzovače Deramax
Záruka: 2 roky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: