STROMSET lepový pás 3m Lepový pás chránící stromy před lezoucím hmyzem

Kód: 17353
82 Kč 67,77 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
13.12.2022

Lepový pás slouží jako účinná ochrana sromů před lezoucím hmyzem, především  před píďalkami, mravenci, puklicemi apod. Použití tohoto pásu je šetrné k přírodě, bez použití chemie. Pás má dlouhodobý účinek.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Charakteristika přípravku

Tento lepový pás účinně chrání stromy před lezoucím hmyzem, jako jsou puklice, mrevenci, kteří významně podporují napadení mšicemi a také píďalky podzimní, které v odbobí prvních nočních mrazů vylézají po kmenech do korun stromů, kde kladou vajíčka. Housenky líhnoucí se na jaře pak způsobují významné škody. Použití tohoto pásu je šetrné k přírodě - bez insekticidů, zápachu a hlavně bez použití chemických látek a proto ho lze vzužít všudede tam, kde nelze použít chemické způsoby likvidace škůdců. Lepový pás může také sloužit pro monitoring a zachytávání housenek a dalšího škodlivého hmyzu.

Návod k použití

Vhodná doba pro aplikaci pásu: proti píďalkám cca od konce září do poloviny října; proti mravencům v dubnu až květnu; proti puklicím v únoru až březnu.

Lepové pásy upevněte na stromy již před prvními nočními mrazy (cca v polovině října). Kůru stromu ve výšce 60 až 80 cm nad zemí uhlaďte opatrně špachtlí, aby lepový pás přilnul co nejtěsněji. Odměřte odpovídající délku pásu podle obvodu kmene, přidejte 3 cm na přeložení a odstřihněte. Odstřihnutý kus pásu obtočte kolem kmene (lepovou vrstvou vně) a na okrajích nad a pod lepem zajistěte dvěma přiloženými kousky lepící pásky. Pokud je stromek připevněn ještě ke kůlu, je nutno i tento kůl ošetřit lepovým pásem a to pod místem připevnění. Koncem zimy (únor, březen) se doporučuje přiložit nad starý lepový pás ještě jeden, aby se zabránilo v putování po kůře stromu i těm housenkám a larvám, které přezimovaly v prasklinách kůry pod starým lepovým pásem.

SKLADOVÁNÍ

Skladujte v chladném, suchém a tmavém prostředí.

Složení lepového pásu

nános lepu Chemstop-ecofix

První pomoc při zasažení

V případě náhodného požití nevyvolávejte zvracení. Přepravte postiženého k lěkaři a ukažte etiketu. Pro očištění kůže: lepidlo lze snadno odstranit toluenem. Zasažená místa poté umýt teplou vodou a mýdlem. Při zasažení očí: okamžitě oči důkladně vypláchnout vodou a vyhledat lékařskou pomoc.

Doba použitelnosti lepového pásu BROS

3 roky od data výroby

Balení

Lepový pás o délce 3 m a 12 upevňovacích pásků. Dodáváme v kartonové krabičce.

Upozornění související s bezpečností

Uchovávejte mimo dosah dětí.  Při práci se chraňte ochranným oděvem včetně rukavic. Při práci nejezte nepijeteani nekuřte. Před prací, v jejím průběhu i po jejím bezprostředním skončení dbejte základních hygienických opatření. Použitou lepicí pásku vyhoďte do komunálního odpadu.

Používejte biocidy bezpečně. Před použitím si vždy přečtěte údaje na obalu a připojené informace na výrobku.

Nekopírujte texty ani fotografie. Tento text je chráněn autorským zákonem. K jeho použití potřebujete předchozí písemný souhlas redakce webu www.hubeni-skudcu.cz 

 

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Přípravky na hubení mravenců v domácnosti (bytě, domě) a na zahradě
Záruka: 2 roky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: