Jak vybrat správný způsob hubení myší?

 house-mouse-5090095_640

Prevence proti hlodavcům

Nejlepší obranou před nastěhování myší u vás doma je vhodná prevence. Toto se vyplatí obzvlášť, pokud víte o lidech v okolí, kteří s hlodavci pravidelně bojují. Pokud je totiž vyženou z jejich domova, můžou se rychle přestěhovat k vám. 

Odpuzovače myší

Jako prevence jsou nejlepší ultrazvukové odpuzovače myší, které se mohou využívat nejen na zahradu, ale také do vnitřních prostorů sklepů, spíží, nebo zahradních domků. Vytvářejí pro lidi neslyšitelný ultrazvukový kmitočet, který je pro zvířata velikosti myši nepříjemný, aniž by jim ubližoval. Lze je instalovat do rohů místností s natočením do místnosti pro maximální efekt. Nabízíme širokou nabídku odpuzovačů hlodavců, od těch na baterie až po odpuzovače na akumulátor. 

Těsnící pasty

Dalším preventivním prvkem jsou ekologické těsnící pasty, které zajistí, že se ani ta nejmenší myška neprotáhne do vašeho domova. Je vhodné utěsnit prostory:

- mezi středou a stěnou v podkroví
- mezi stěnou a podlahou
- mezi okny a stěnou
- mezi prkny v zahradních domcích

 

Přípravky proti myším

Hubení myší

Pokud jste neměli šanci svůj pozemek ochránit odpuzovačem a těsnícími pastami, je možné, že se k vám myši už nastěhovaly. A jak to poznáte? Nejčastější příznaky nezvaných obyvatelů jsou zbytky jídla nalezené na zvláštních místech, například za nábytkem. Dalším příznakem jsou myší hromádky v rozích. Dalšími znaky může být pískání, škrábání a kousání po nocích. 

Pasti

Pasti můžeme rozdělit na dva druhy, a to smrtící nebo odchytové pasti. Záleží na vás a na počtu zabydlených myší, jaký druh bude vhodný pro vás, protože myši jsou poměrně chytré potvůrky a chytit celou rodinku může být časově náročný úkol. 

pastička na myši

Pokud se rozhodnete pro odchytovou past, nezapomeňte ji každých několik hodin kontrolovat, jestli se dovnitř myš nedostala a pak jí vypusťte několik kilometrů daleko od vašeho bydliště, nejlépe v lese.

Jedy

Kromě pastiček nabízíme také širokou škálu hubících jedů v poživatelných formách. Dají se spojit jako návnada s odchytovou pastí a nestane se vám, že nemůžete myš po požití jedu najít. 

Při aplikování pastí a jedů si vždy zapište, kam a jaké množství jste dali, abyste měli přehled o tom, jestli ubývá, nebo ne.