T-pyri 50ks Dravý roztoč proti škodlivým roztočům v sadech a vinicích / 50 pásů

Kód: 254261
898 Kč 742,15 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
8.2.2023

Typhlodromus pyri se považuje za jednoho z nejefektivnějších bojovníků proti škodlivým roztočům v ovocných sadech a vinicích. Napadá nejen mnoho druhů škodlivých roztočů jako jsou svilušky, vlnovníkovce a hálčivce, ale i larvy třásněnek a jiný drobný hmyz. Tento roztoč do naší přírody patří, ale bohužel, kvůli nadměrnému používání různých chemických postřiků, z našich sadů a zahrad téměř vymizel. Ideálním a ekologickým řešením proto je, tohoto parazita si vysadit uměle a díky tomu se tak vyhnout použití chemických přípravků. Jakmile se dostatečně namnoží, udržuje škůdce pod hladinou škodlivosti. Pokud nejsou k dispozici škůdci, dokáží se živit pylem či dlouhodobě hladovět, takže obava, že zahynou je zbytečná. Velkou výhodou je, že se populace tohoto roztoče po vysazení v sadech udrží trvale, pokud nejsou použity nevhodné pesticidy.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jedná se o živé organismy, proto objednávky obsahující toto zboží zasíláme jen od pondělí do středy.

Charakteristika přípravku

Jedná se o biologický přípravek s živými makroorganismy Typhlodromus pyri k ochraně révy vinné a ovocných sadů před sviluškami, hálčivci, vlnovníkovci. Typhlodromus pyri se považuje za jednoho z nejefektivnějších bojovníků proti škodlivým roztočům. T. pyri se živí jak dospělými roztoči, tak jejich nymfami. Jedna samice vysaje za den asi 8 dospělců svilušky nebo 320 hálčivců. Dravé jsou i nymfy. T-pyri přezimuje ve vinicích a sadech. Jakmile se dostatečně namnoží, udržuje škůdce pod hladinou škodlivosti. Významnou vlastností tohoto kmene T-pyri je i odolnost proti mnoha chemickým prípravkům. Ideálním časem k vysazení jsou zimní měsíce. T-pyri se dodává v plstěných pásech. Aplikace je jednorázová a účinnost je dlouhodobá.

Návod k použití

Po obdržení aplikujte co nejdříve, jedná se o živé organismy!!!! Pásky nenechávejte v teple, v případě nutnosti uschovejte po nezbytně dlouhou dobu v chladničce (pri teplotě do 7°C). T-pyri se aplikuje 1x za existenci vinice či sadu. Plstěné pásky s roztoči se připevní na keř révy vinné nebo větev stromu. Všechny pásky na stromě se umisťují těsně vedle sebe. Jednotlivé pásky připevněte sešívačkou či provázkem, ponechejte tak do jara, kdy se roztoči rozlezou do listů.

Ve vinicích připevněte 1 pásek na každý třetí keř

Na ovocné dřeviny aplikujte 2 – 3 pásky na strom, při intenzivní výsadbě dávka 1–2 pásky na každý druhý strom.

Aplikace se provádí ručně, připevněním plstěného pásu na větev či kmínek. Po vysazení dravého roztoče neaplikujte insekticidy a fungicidy toxické vůči T-pyri. 
Seznam přípravků toxických pro T-pyri najdete v souvisejících souborech u detailu produktu.

První pomoc při zasažení

Vzhledem k povaze přípravku – živému makroorganismu – nehrozí nebezpečí poškození zdraví. Pri zasažení kůže: zasažené části pokožky umyjte vodou a mýdlem.

Skladování přípravku

Zimní zásilku lze skladovat při teplotě nižší než 0°C po dobu 14 dní. Letní zásilku aplikujte bezprostředně po obdržení, max. do 2 dnů při skladování v chladu a stínu a v původních neporušených obalech. Nedoporučuje se skladovat společně s chemickými přípravky na ochranu rostlin a těkavými látkami. Skladujte mimo dosah dětí a odděleně od potravin,nápoju a krmiv.

Složení

 Účinný makroorganismus: Typhlodromus pyri

Doba použitelnosti

při teplotě do 7°C po dobu 14 dní. Po obdržení aplikujte co nejdříve, jedná se o živé organismy!!!

Balení

50 plstěných pásu s roztoči

Upozornění související s bezpečností

Pri aplikaci dodržujte bežná hygienická a bezpečnostní opatření pro práci s biologickými přípravky na bázi makroorganismu a používejte běžné osobní ochranné pracovní prostředky: ochrana dýchacích orgánu, rukou, očí a obličeje, těla. Dodatečná ochrana hlavy a nohou: není nutná. Po práci si umyjte ruce vodou a mýdlem. Při práci s přípravkem nejezte, nepijte a nekuřte až do odložení ochranného pracovního oděvu a důkladného umytí. Přípravek neohrožuje zdraví lidí, nepoškozuje životní prostředí.

Nekopírujte texty ani fotografie. Tento text je chráněn autorským zákonem. K jeho použití potřebujete předchozí písemný souhlas redakce webu www.hubeni-skudcu.cz 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Biologická ochrana
Záruka: Aplikujte roztoče do jednoho týdne

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: