Nemagreen - likvidace chroustů - 50 milionů hlístic Parazitické hlístice na 100m2

Kód: 25637
1 280 Kč 1 057,85 Kč bez DPH
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Parazitické hlístice rodu Heterorhabditis bacteriophora pro hubení ponrav chroustů, chroustků, listokazů a dalších škodlivých larev. Aplikace těchto mikroskopických pomocníků je ekologická, jednoduchá a velmi účinná. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Působení parazitických hlístic Nemagreen

Parazitické hlístice rodu Heterorhabditis bacteriophora patří mezi parazitoidy, tedy organismy, které se vyvíjí v těle nebo v buňkách jiného organismu a na konci tohoto vývoje svého hostitele usmrcují a zkonzumují. Hlístice Nemagreen aktivně vyhledávají larvy škůdců skryté v půdě, tělními otvory do nich pronikají a parazitují v nich. Do dvou týdnů po parazitaci se napadené larvy zbarví do hnědočervena a hynou. Po uhynutí larvy pak hlístice vylezou a hledají další hostitelskou kořist.

Slouží jako biologická ochrana proti širokému spektru larev: jako jsou larvy listokaze zahradního (Phyllopertha horticola a Phyllophaga spp.) Amphimallon solstitialis, Hoplia philanthus, larvy listokaze japonského, východního a asijského zahradního (Popillia japonica, Exomala orientalis, Autoserica castanea), larvy listokaze kovového (Anomala dubia), chroustka letního (Amphimallon solstitiale)a chroustka jarního (Holochelus aequinoctialis), je také účinný na malé ponravy chrousta obecného Melolontha melolontha.

Aplikace Nemagreen

Aplikace hlístice proti chroustům se doporučuje od konce června do poloviny října. Ideální teplota pro dosažení maximálního účinku je od 12 do 30 °C, nižší či vyšší teploty mohou být pro hlístice smrtelné. Hlístice jsou náchylné na přímé sluneční záření a přílišné vysušení půdy, proto je vhodné je aplikovat brzy ráno, nebo večer.

Chroustci: Aplikace od poloviny srpna do poloviny září.. 
Listokaz: Aplikace od poloviny července do konce září. Nemagreen lze použít, ale není na toto použití registrovaný.

50 mil hlístic je na plochu 100m2

Obsah balení rozpustte vmenším množství vody (dle velikosti balení) a poté smíchejte spožadovaným množstvím vody v konvi, nebo postrikovaci. Použijte trysky postrikovace sotvory min 0,8 mm, tlak nesmí presáhnout 5 bar.
Po aplikaci pokropte ošetrenou plochu vodou, aby se smyly nematody z listů a spláchly se do půdy. Nadále udržuje půdu vlhkou po dobu 3–4 týdnu.

Skladování

Nemagreen je vhodné aplikovat co nejdříve po dodání, pokud není možné, tak skladovat v lednici při teplotě 4 – 10 °C. Přípravek nikdy nevystavujte mrazu nebo teplotám vyšším než 30 °C.

Bezpečnost

Nemagreen není nijak zdravotně závadný, ani nepoškozuje životní prostředí. Nejsou ustanovena žádná speciální bezpečnostní opatření nebo postupy.

Nekopírujte texty ani fotografie. Tento text je chráněn autorským zákonem. K jeho použití potřebujete předchozí písemný souhlas redakce webu www.hubeni-skudcu.cz 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: