FLORA OLOMOUC 2019 – Jarní etapa

Vzduch začíná vonět jarem a květiny se pomalu probouzejí z dlouhého zimního spánku. Pokud chcete nasát dokonalou jarní atmosféru a vychutnat si den v záplavě květin, neměli byste zapomenout navštívit 38. ročník mezinárodní květinové výstavy Flora Olomouc. Přivoňte k exotickým vůním květin, nechte se unést omamnou vůní bylinek, přivezte si domů svůj malý květinový svět a vychutnejte si den v nádherném městě.

Přijeďte 25. - 28. dubna do Olomouce na tradiční výstavu květin FLORA OLOMOUC 2019.

Kde v olomouci zaparkovat? Kde se najíst? Dočtete se v našem článku. 

Kdy jarní etapa probíhá?

čtvrtek 25.4. – neděle 28.4.2019, otevřeno 9:00-18:00

Kde se můžete nasát jarní atmosféru?

Výstaviště Flora Olomouc, pavilony A,E,G,H a olomoucké Smetanovy sady

Vstupné

Plné vstupné na místě: 150 Kč

Plné vstupné v předprodeji online: 120 Kč

Studenti a senioři: 80 Kč

Rodinné vstupné na místě: 300 Kč

Rodinné vstupné v předprodeji: 250 Kč

Děti od 6 do 15 let: 30 Kč

Držitelé průkazů ZTP a ZTP/P: vstup zdarma.

Na co se můžete těšit?

V prvé řadě na rozkvetlé Smetanovy sady a pavilony, které vás okouzlí svými vůněmi a barvami. Z výstavy však nemusíte odcházet jen se zážitkem na rozkvetlou Olomouc, prohlédnout si můžete také veletrh zahradní mechanizace Hortifarm.

Přineste si kousek z rozkvetlé Flory Olomouc domů

Oblíbené jarní trhy, které výstavu Flora Olomouc doprovázejí, vám naskytnou skvělou příležitost k zakoupení květin, ovocných a okrasných dřevin, bylinek, sazeniček i pomůcek a potřeb pro zahrádkáře. Nechte rozkvést také váš domov a zahradu.

Rady, tipy, zkušenosti

Flora Olomouc budí velký zájem veřejnosti a není také divu, provoněná výstava, která se nachází jen několik kroků od historického srdce města Olomouce opravdu nabízí jedinečnou příležitost k návštěvě a ztrávení krásného dne. V loňském roce výstavu Flora Olomouc navštívilo více než 60 000 platících návštěvníků, kteří se sjeli ze všech koutů České republiky. Pokud si chcete vychutnat výstavu v klidu, doporučujeme naplánovat návštěvu na čtvrtek, nebo pátek 25.4 a 26.4., kdy ještě na výstavě nebude tolik návštěvníků.

Skvělá výstava, výborné jídlo

Po výstavě vám jistě vyhládne, pokud se nechcete občerstvit v některém ze stánků, kterých jistě bude v samotném areálu několik, můžete navštívit některou z restaurací poblíž výstaviště Flora. Vzhledem k vysokému počtu návštěvníků výstavy Flora Olomouc doporučujeme rezervovat místo.

Poznejte kouzlo Olomouce

Olomouc je 6. největším městem v České republice, podle světoznámého průvodce Lonely Planet, je Olomouc nejkrásnějším českým městem. A nejkrásnější město byste si měli jednoduše vychutnat se vším všudy. Můžeme vás po dobrém obědě pozvat na procházku krásami Olomouce?

Historické jádro města Olomouc

Pokud jste v Olomouci, jistě byste si neměli nechat ujít historické srdce Olomouce, které nabízí celou řadu památek, které patří k bohaté kulturní i architektonické historii města Olomouc. V samotném srdci náměstí se nachází Sloup nejsvětější Trojice, který je zapsán na Seznamu světového dědictví UNESCO a je díky svým 32 metrům nejvyšší barokní skulpturou v Olomouci.

Kde být přesně ve 12:00?

Ve dvanáct hodin se rozeznívají zvuky olomouckého orloje, který je zasazen do severní fasády radnice a začíná skvělá podívaná, která je mezi turisty velmi oblíbená.

Od historických budov po barokní kašny

Abychom to shrnuli, procházka centrem města je jedinečná a kamkoliv se podíváte, velmi pravděpodobně spatříte historickou památku. V centru města například můžete narazit na šest olomouckých barokních kašen, nebo na historické domy a paláce, za zmínku rozhodně stojí barokní Arcibiskupský palác, či renesanční Edelmannův palác.

Na skok za zvířátky

Pokud vás příroda na Floře naprosto unesla a nechcete se ještě vracet do ruchu města, zavítejte do olomoucké Zoologické zahrady na Svatém Kopečku, která nabízí nádhernou procházku přírodou a pohled na více než 300 druhů zvířat. Navštívit také můžete nedaleký poutní chrám Navštívení Panny Marie

Můžeme se na vás těšit na výstavě Flora Olomouc?