FLORA OLOMOUC 2019 – Jarní etapa

Vzduch začíná vonět jarem a květiny se pomalu probouzejí z dlouhého zimního spánku. Pokud chcete nasát dokonalou jarní atmosféru a vychutnat si den v záplavě květin, neměli byste zapomenout navštívit 38. ročník mezinárodní květinové výstavy Flora Olomouc. Přivoňte k exotickým vůním květin, nechte se unést omamnou vůní bylinek, přivezte si domů svůj malý květinový svět a vychutnejte si den v nádherném městě.

Přijeďte 25. - 28. dubna do Olomouce na tradiční výstavu květin FLORA OLOMOUC 2019.

Kde v olomouci zaparkovat? Kde se najíst? Dočtete se v našem článku. 

Kdy jarní etapa probíhá?

čtvrtek 25.4. – neděle 28.4.2019, otevřeno 9:00-18:00

Kde se můžete nasát jarní atmosféru?

Výstaviště Flora Olomouc, pavilony A,E,G,H a olomoucké Smetanovy sady

Vstupné

Plné vstupné na místě: 150 Kč

Plné vstupné v předprodeji online: 120 Kč

Studenti a senioři: 80 Kč

Rodinné vstupné na místě: 300 Kč

Rodinné vstupné v předprodeji: 250 Kč

Děti od 6 do 15 let: 30 Kč

Držitelé průkazů ZTP a ZTP/P: vstup zdarma.

Na co se můžete těšit?

V prvé řadě na rozkvetlé Smetanovy sady a pavilony, které vás okouzlí svými vůněmi a barvami. Z výstavy však nemusíte odcházet jen se zážitkem na rozkvetlou Olomouc, prohlédnout si můžete také veletrh zahradní mechanizace Hortifarm.

Přineste si kousek z rozkvetlé Flory Olomouc domů

Oblíbené jarní trhy, které výstavu Flora Olomouc doprovázejí, vám naskytnou skvělou příležitost k zakoupení květin, ovocných a okrasných dřevin, bylinek, sazeniček i pomůcek a potřeb pro zahrádkáře. Nechte rozkvést také váš domov a zahradu.

Rady, tipy, zkušenosti

Flora Olomouc budí velký zájem veřejnosti a není také divu, provoněná výstava, která se nachází jen několik kroků od historického srdce města Olomouce opravdu nabízí jedinečnou příležitost k návštěvě a ztrávení krásného dne. V loňském roce výstavu Flora Olomouc navštívilo více než 60 000 platících návštěvníků, kteří se sjeli ze všech koutů České republiky. Pokud si chcete vychutnat výstavu v klidu, doporučujeme naplánovat návštěvu na čtvrtek, nebo pátek 25.4 a 26.4., kdy ještě na výstavě nebude tolik návštěvníků.

Skvělá výstava, výborné jídlo

Po výstavě vám jistě vyhládne, pokud se nechcete občerstvit v některém ze stánků, kterých jistě bude v samotném areálu několik, můžete navštívit některou z restaurací poblíž výstaviště Flora. Vzhledem k vysokému počtu návštěvníků výstavy Flora Olomouc doporučujeme rezervovat místo.

Poznejte kouzlo Olomouce

Olomouc je 6. největším městem v České republice, podle světoznámého průvodce Lonely Planet, je Olomouc nejkrásnějším českým městem. A nejkrásnější město byste si měli jednoduše vychutnat se vším všudy. Můžeme vás po dobrém obědě pozvat na procházku krásami Olomouce?

Historické jádro města Olomouc

Pokud jste v Olomouci, jistě byste si neměli nechat ujít historické srdce Olomouce, které nabízí celou řadu památek, které patří k bohaté kulturní i architektonické historii města Olomouc. V samotném srdci náměstí se nachází Sloup nejsvětější Trojice, který je zapsán na Seznamu světového dědictví UNESCO a je díky svým 32 metrům nejvyšší barokní skulpturou v Olomouci.

Kde být přesně ve 12:00?

Ve dvanáct hodin se rozeznívají zvuky olomouckého orloje, který je zasazen do severní fasády radnice a začíná skvělá podívaná, která je mezi turisty velmi oblíbená.

Od historických budov po barokní kašny

Abychom to shrnuli, procházka centrem města je jedinečná a kamkoliv se podíváte, velmi pravděpodobně spatříte historickou památku. V centru města například můžete narazit na šest olomouckých barokních kašen, nebo na historické domy a paláce, za zmínku rozhodně stojí barokní Arcibiskupský palác, či renesanční Edelmannův palác.

Na skok za zvířátky

Pokud vás příroda na Floře naprosto unesla a nechcete se ještě vracet do ruchu města, zavítejte do olomoucké Zoologické zahrady na Svatém Kopečku, která nabízí nádhernou procházku přírodou a pohled na více než 300 druhů zvířat. Navštívit také můžete nedaleký poutní chrám Navštívení Panny Marie

Můžeme se na vás těšit na výstavě Flora Olomouc?

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení