Deramax - Kalk-Turbo 0480 Elektronický odstraňovač vodního kamene

Kód: 29411
ZDARMAZDARMA
kalk turbo
1 489 Kč 1 230,58 Kč bez DPH
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Vysoce výkonný elektronický odstraňovač vodního kamene - změkčovač vody se systémem dvou cívek. Ochrání vaši pračku, boiler, kotel, kávovar, karmu, varnou konvici apod. před tvrdými usazeninami. Není škodlivý pro své okolí, pracuje bez chemikálií. Vyniká snadnou montáží bez nutnosti zásahu do potrubí.

(napájecí zdroj je potřeba dokoupit zvlášť)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Charakteristika produktu

Jedná se o vysoce výkonný elektronický odstraňovač vodního kamene a změkčovač vody. Vodu změkčuje pomocí frekvenčně modulovaného magnetického pole (magnetická úprava vody) a zamezuje tak vzniku vodního kamene a odstraňuje již usazený vodní kámen. Udrží čisté vnitřní části vodovodních kohoutků i dalších armatur (delší životnost). Ochrání vaši pračku, boiler, kotel, kávovar, karmu, varnou konvici apod. před tvrdými usazeninami.
Při používání tohoto ostraňovače není již třeba používat jiné chemické změkčovací přípravky a přípravky rozpouštějící vodní kámen a zároveň se sníží spotřeba pracích prášků, mycích prostředků. Zanechává čisté topné těleso na kterém se běžně usazuje vodní kámen a tím zajišťuje delší životnost tělesa a úsporu elektrické energie. Při použití na kovovém rozvodu působí antikorozně.

Návod k použití

Odstraňovač vodního kamene - změkčovač vody Kalk-Turbo je možné použít také pro dva nezávislé vodní okruhy, např. otopný systém + užitková voda pro spotřebu!
Montáž přístroje Kalk‐Turbo:
Vytvoření cívek: Přiložené kablíky s konektory naviňte na přívod vodovodního potrubí a vytvořte tak dvě cívky, každou s min. 11 závity (viz. obrázek). Závity je potřeba vinout těsně vedle sebe. Vzdálenost mezi jednotlivými cívkami je nejméně 5 cm. Po navinutí je nutné zajistit cívky proti odvinutí. To je možné provést ovinutím vytvořené cívky samolepící páskou. Každá z cívek musí mít min. 11 závitů. Horní hranice počtu závitů je 20 závitů.
Upevnění přístroje:
Samotný přístroj Kalk‐Turbo je možné upevnit na stěnu pomocí bočních příchytek umístěných na zadním víčku přístroje, které jsou určeny k přišroubování přístroje na stěnu, či vhodnou podložku. Vzhledem k nízké hmotnosti přístroje není bezpodmínečně nutné přístroj upevňovat na stěnu, ale stačí jeho volné „zavěšení“ na přívodech k cívkám.

Propojení konektorů cívek se zásuvkami v přístroji:
Použití dvou cívek:
Levý vývod cívky 1 zasuňte do zdířky č.1 a pravý vývod cívky 1 do zdířky č.2 na přístroji. Levý vývod cívky 2 zasuňte do zdířky č.3 a pravý vývod cívky 2 do zdířky č.4 na přístroji. Směr vinutí cívek není podstatný a je možné je navinout i opačným směrem, než je zobrazeno na ilustračním obrázku. Cívky přístroje je možné použít i na 2 nezávislá potrubí (např. v bytových domech s centrálním vytápěním, kdej e zvláštní přívod teplé i studené vody), v tomto případě je ale nutné počítat se snížením účinnosti. V případě použití na 2 nezávislá potrubí se jedna cívka prostě navine na jedno potrubí a druhá cívka na druhé potrubí.
Použití jedné cívky:
Pro případ použití pouze jedné cívky (např. když není na trubce dostatek místa pro 2 cívky), levý vývod cívky zasuňte do zdířky č.1 a pravý vývod cívky do zdířky č.4 (nikoli tedy do zdířky 1 a 2, jako při použití 2 cívek, ale 1 a 4!)

Připojení přístroje k napájecímu zdroji a kontrola činnosti:
Po dokončení a kontrole instalace přístroje, zasuňte do zdířky na spodní straně přístroje konektor externího napájecího zdroje a teprve poté připojte zdroj do sítě (nikdy naopak, mohli byste zničit napájecí zdroj). Po připojení napájecího zdroje k přístroji se rozsvítí dioda LED umístěná uvnitř přístroje. Svit LED diody je viditelný přes větrací mřížku na přední straně přístroje. Tím je instalace ukončena a přístroj připraven k použití.

Technické údaje

Příkon napájecího zdroje: max. 2W
Pracovní napětí:
6‐15 V ss.
Průměr potrubí:
 Přístroj je určen na potrubí o vnějším průměru do 7,62 cm (3 coulů)
Rozměry přístroje:
d x v x š : 110 mm x 77 mm x 32 mm
Hmotnost:
250g (i s kablíky pro cívky)

Napájecí adaptér není součástí dodávky. Můžete ho zakoupit samostatně zde: Deramax - K02
Napájecí zdroj je prodáván samostatně, aby zákazníci, kteří jej nepožadují, nemuseli platit jeho cenu v ceně odstraňovače vodního kamene.

Upozornění související s bezpečností

Uchovávejte mimo dosah dětí.

Nekopírujte texty ani fotografie. Tento text je chráněn autorským zákonem. K jeho použití potřebujete předchozí písemný souhlas redakce webu www.hubeni-skudcu.cz 

Doplňkové parametry

Kategorie: Ostatní
Záruka: 2 roky
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Nevyplňujte toto pole:
JB Avatar autora Odstraňovač vodního kamene DERAMAX Kalk-Turbo 25.1.2021 15:44
Dobrý den. Funguje přístroj i na ocelových trubkách nebo musí být plastové?
Odpovědět
A Avatar autora Odstraňovač vodního kamene DERAMAX Kalk-Turbo 18.3.2021 22:05
Dobrý den, ano funguje i na ocelových trubkách.