Stop Z 200ml Postřik proti okusu stromků

Kód: 17111
138 Kč 114,05 Kč bez DPH
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

200ml balení vystačí asi na 50ks. sazenic. Přírodní repelent Stop Z odpuzující zvěř od okusování a požírání dřevin působí na čichové i chuťové smysly zvířat. Postřik vytváří na rostlinách film ichtyolového komplexu, který nezabraňuje nijak jejich životních funkcí. Ochrana působí až 6 měsíců po aplikaci. Lze použít pro ochranu ovocných a okrasných dřevin.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Charakteristika přípravku

S okousanými a požranými dřevinami se potýkáme často v zimním období v lokalitách v blízkosti lesa apod. Okousaná kůra či požrané části dřevin se mohou objevovat ale i v průběhu roku. Často jsou napadány mladé rostliny, které pro srna, jelena, zajíce a další, představují snadno získatelnou stravu. Repelent proti okusu zvěři Stop Z obsahuje chuťové a čichové složky, které zvíře od jeho počínání odradí. Hlavní účinnou složkou je ichtyolový komplex (rybí olej) . Látka odpuzuje zvířata při přiblížení k dřevině svým zápachem. Povrch ošetřený přípravkem také odrazuje při okusu či požeru. Po aplikaci na dřeviny máčením, nátěrem či postřikem, vzniká na rostlinách ochranný neviditelný film, který nezabraňuje rostlinám ve fotosyntéze a dýchání rostlin. Člověku repelent nezapáchá .

Návod k použití Stop Z

Před použitím odšroubujte z lahve rozprašovač a doplňte lahev vodou až po okraj (asi 300ml vody) Poté našroubujte rozprašovač zpět, protřepejte a aplikujte postřikem.Aplikaci přípravku Stop Z neprovádíme na silně zvlhčené rostliny či při vysokých teplotách. Pro ochranu okrasných a ovocných dřevin před okusem a ohryzem v zimním a letním období provádíme postřik 3. až 11. měsíc. Ochrana působí po dobu 5 – 6 měsíců. Přípravek ve větším balení ředíme aplikujeme dle pokynů, které jsou součástí balení.
Po aplikaci přípravku nesmí po dobu 6 hodin dojít k srážkám.

Skladování přípravku

S2 Skladovat mimo dosah dětí.
S3 Skladovat v chladných prostorách.
S9 Skladovat v dobře větraných prostorách.
S13 Izolovat zboží od potravin, nápojů a krmiv pro zvířata.
S24/25 Zabránit kontaktu s očima a kůží.
S28 V případě kontaktu s kůží, umýt postižené místo větším množstvím vody s mýdlem.
S49 Skladovat výlučně v původních obalech.

Složení Stop Z

ichtyolový komplex (rybí olej) 165 g/l

První pomoc při zasažení

Dojde-li k zasažení pokožky omyjte ji důkladně vodou a mýdlem. Při náhodném pozření neprodleně vypláchněte postiženému ústa, podejte mu min. ½ l vody, lze přidat i větší množství mléka, případně i několik vaječných bílků, nevyvolávejte zvracení a vyhledejte lékařské ošetření. Dostane-li se přípravek do očí, vymývejte je min. po dobu 10 minut. V případě přetrvávajících potíží vyhledejte lékařskou pomoc.

Doba použitelnosti

2 roky od data výroby uvedeného na obalu přípravku . Po vypršení této doby lze Stop Z používat pouze v případě, že vzorek má fyzikální a chemické vlastnosti shodné s podmínkami registrace.

Upozornění související s bezpečností

Uchovávejte mimo dosah dětí. Při práci používejte pracovní oděv včetně pokrývky hlavy, obličejového štítu Š-P 15, rukavic z plastu či pryže a pryžové holinky. Během zásahu a po jeho skončení dodržujte běžné hygienické zásady. Při manipulaci s repelentem proti okusu zvířat nepijte, nejezte aninekuřte. Prázdné obaly a zbytky přípravku musí být zlikvidovány organizací oprávněnou k zneškodňování odpadů.

Používejte biocidy bezpečně. Před použitím si vždy přečtěte údaje na obalu a připojené informace na výrobku.

Nekopírujte texty ani fotografie. Tento text je chráněn autorským zákonem. K jeho použití potřebujete předchozí písemný souhlas redakce webu www.hubeni-skudcu.cz 

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Ochrana stromků proti okusu
Záruka: 2 roky
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: